Eflani’nin Yeni Şehir Parkları Yaza Hazır

Eflani’de Ulu Cami-TOKİ yanında ve Köprübaşı-Hastane tarafında yapımı devam eden iki adet şehir parkının; piknik masaları, bankları, kamelyaları, açık alan spor aletleri, aydınlatma elemanları, çocuk oyun grupları, barbakü, çöp kovaları ve kauçuk zemin kaplamaları temin edildi.

Geçen yıl nisan ayında Eflani’de yeni parkların yapılmaya başlandığı haberini sizlerle paylaşmıştık. Yine yıl sonunda Eflani Belediyesi bir ihaleye çıkarak “250 m2 Kauçuk Zemin Kaplaması, 40 Adet Çöp Kovası, 30 Adet Oturma Bankı, 20 Adet Barbekü, 1 Adet Çocuk Oyun Grubu, 70 Adet Dekoratif Aydınlatma Direği, 2 Takım Açık Alan Spor Aletleri, 10 Adet Gazebo ve 20 Adet Piknik Masası” alacağını belirtmişti.

Tüm bu gelişmelerin ardında İbrahim Ertuğrul parkların üst malzemelerin geldiğini ve havaların düzelmesiyle birlikte parkların tamamlanacağını şu ifadelerle duyurdu;

PARKLARIMIZIN ÜST YAPI ELEMANLARININ SEVKİNE BAŞLANDI… Geçtiğimiz yıl yapımına başlanan, hafriyat ve çevre betonları atılan iki adet şehir parkımızın üst yapı malzemelerinin alım ve montaj ihalesi tamamlandı. İhaleyi Halil İbrahim Yılmaz firması 331.336.00 TL bedelle kazanmıştı. itiraz ve sözleşme süreçlerinin tamamlanmasının ardından firma ihale konusu malzemelerin sevkiyatına başladı. ihale kapsamında; piknik masaları, banklar, kamelyalar, açık alan spor aletleri, aydınlatma elemanları, çocuk oyun grupları, barbekü, çöp kovaları, kauçuk zemin kaplamaları bulunuyor. İnşaat mevsiminin başlaması ile birlikte, Köprübaşı mahallemizde ve Ulu cami yanındaki iki adet parkımızın inşaatı tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulacak. Şehir parklarının yapımında belediyemize, ödenek çıkartarak imkan sağlayan çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Murat Kurum’a, Milletvekillerimiz Sn. Cumhur Ünal’a ve Sn. Niyazi Güneş’e şahsım, Eflani Belediyesi ve Eflani halkı adına şükranlarımı sunuyorum.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.