İbrahim Ertuğrul’un Yeni Dönem Projeleri-2019

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul Yeni Dönem Projelerini Şöyle Sıraladı;

1.Proje: “93 KONUTLUK TOKİ”
1. Etap TOKİ projemizin ihaleye çıkarılması talimatı, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Murat KURUM tarafından ilçemizi ziyareti sırasında TOKİ başkanına verildi. Bu yılın ilk çeyreğinde ihaleye çıkarılacak ve yıl sonunda hak sahiplerine teslim edilecek.

2.Proje: “ATIK SU ARITMA TESİSİ”
İnşaatı biten tesisimizi, ekipman montaj çalışmaları tamamlandıktan sonra temmuz ayında faaliyete geçireceğiz. “Atık Su Arıtma Tesisi” ile birlikte daha temiz derelere kavuşacağız.

3.Proje: “CİTTASLOW – SAKİN ŞEHİR”
Eflani Sakin Şehirler Ailesine Dahil Olacak

4.Proje:”GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ”
Eflani-Daday yolu üzerinde, 25 dönüm alan üzerine kurulacak 1 Mw. gücünde Güneş Enerji Santrali ile kendi elektriğimizi üretip, fazlasını satarak gelir elde edeceğiz. “GES” Projemiz ile Eflani Belediyesi kendi elektrik ihtiyacını karşılayan bir belediye olacak.

5.Proje:”Öğrenci Değişim Projesi”
KARÜNDER ile ortak olarak başvuru yaptığımız bu Avrupa Birliği projesi ile programa ortak ülkelerden gelen öğrencileri ilçemizde ağırlamak, kültürümüzü ve tarihi güzelliklerimizi onlara tanıtmak istiyoruz.

6.Proje:”SIFIR ATIK PROJESİ”
Atıklarımızı farklı renklerde yapacağımız konteynerler ile kaynağında ayrıştırıp, merkezde kuracağımız 2 ara ve 1 ana istasyona toplayacağız. Burada toplanan atıklarımızı ise geri dönüşüm tesisine göndereceğiz. “Sıfır Atık” projemiz ile atıksız ve çevreye duyarlı bir Eflani hedefliyoruz.

7.Proje:”Belediye İş Merkezi”
2019 yılı içerisinde yapımına başlayacağımız iş merkezimiz ile esnaflarımıza modern iş yerleri sunacağız.

8.Proje:”Küçük Sanayi Sitesi”
İlçe merkezine yürüme mesafesinde, hayvan pazarının doğusunda yapacağımız Küçük Sanayi Sitesi ile çevreye duyarlı ve esnaflarımıza modern iş yerleri sunacağız.

9.Proje:”İMKB ÇPAL KAPALI HALI SAHA”
İlçe merkezimizde bulunan lisemizin bahçesine Spor Toto Genel Müdürlüğü finansmanı ile belediye olarak kapalı halı saha yaparak, yavrularımızın spora teşvik edilmesinde üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz.

10.Proje:”HAYVANCILIK İHTİSAS OSB”
İstihdam yaratmak, tarım ve hayvancılığı geliştirmek, göçü durdurmak hatta tersine göçü sağlamak amacı ile hazırlanan proje; (kanatlı veya küçük, veya büyükbaş besi veya süt inekçiliği gibi ) ihtisas alanlarında en az 50 vatandaşımızın talebi halinde, 1200 dönüm alan üzerinde belediye ve özel idare ortaklığı ile hayata geçirilecek.

Yeni Projeler Açıklandıkça Eklenecek İnşallah.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir