Başkan Ertuğrul, Yeni Dönem Projelerini Açıkladı

ibrahim-ertugrul-yeni-donem-projeleri

Belediye Başkanımız İbrahim ERTUĞRUL, tekrar aday olduğunda önümüzde ki dönemde uygulamaya başlayacağı projelerini açıkladı. Bu projeler ilçemizin önünü açacaktır diyen Başkan ERTUĞRUL, “ artık büyük düşünme zamanı, Eflani merkezinde, köylerinde ve gurbette yaşayan hemşerilerimizle birlikte onların desteği ve işbirliği ile ilçemizi ayağa kaldıracak projeleri hayata geçireceğiz.

Bu projeler; alt yapısı olan, ön hazırlığı yapılmış projeler. Hatta bazıları başlamış etaplar halinde uygulanmaktadır. Bu projelerin devam edenlerin tamamlanması ve yenilerinin hayata geçirilmesi için diğer kamu kurum ve kuruluşlarının da desteğini alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Projeler uygulamaya koyulurken belediyemizin zaten asli görevi olan, yol, su kanalizasyon, çevre temizliği, itfaiye hizmet ve yatırımları planlandığı şekli ile devam edecek.

İlçemizin önünü açacak bu projelerin diğer belediye başkan adaylarımızın da ufkunu açacağını düşünüyorum” dedi.

TOPLU KONUT PROJESİ

“5 YILDA 500 KONUT”

Geçtiğimiz yıl ön hazırlığı tamamlanan, anket formu başvurusu 600’ü bulan ve 1000’i geçeceği öngörülen toplu konut projesi hayata geçecek.

ÜNİVERSİTE KENTİ EFLANİ

Geçtiğimiz yıl YÖK tarafından onaylanan, “Tarımsal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksek Okulu” bünyesinde açılacak olan 8 bölümün, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında eğitime başlaması sağlanacak.

TURİZM KENTİ EFLANİ

Yapımı devam eden “ 70 yataklı Sosyal Tesis” ve “TAŞHAN” konaklama tesisi olarak faaliyete geçirilecek. Turizm ve pazarlama şirketi kurulacak.

YEŞİL-MAVİ EFLANİ

Yapımı devam eden “Atık Su Arıtma tesisi” faaliyete geçirilecek, ana kolektör hattı ve kanalizasyon hatlarının bağlantılarının yapılmasını müteakip Eflani-Kavak dereleri ıslah edilecek, her türlü kirletici unsurlardan arındırılacak ve çevre düzenlemeleri yapılacak.

MAHALLE YOLLARI VE ALT YAPI

Atık su arıtma tesisi, ana kolektör hattı ve kanalizasyon bağlantılarının ardından mahalle içleri parke taşı, ana yollarının ikinci kat asfaltı yapılacak. Mahallelerimizin uygun yerlerine çocuk parkı ve dinlenme alanları yapılacak

SOSYAL YAŞAM VE KÜLTÜR MERKEZİ

İmar planında yeri ayrılan, Düğün, Nikah ve konferans salonunu yapılacak.

KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ

Küçük Esnaf ve sanatkârlarımızın, rahat bir ortamda sanatlarını icra edebileceği modern sanayi sitesi yapılacak.

18.MADDE UYGULAMASI

22 Dönüm üzerinde başarı ile uyguladığımız, imar kanunu 18. Maddesince tüm ilçe genelinde İmar Planı dahilin de Arsa ve Arazi düzenlemesi yapılarak, yapılaşmanın önü açılacak.

ŞEHİR TERMİNALİ

İlçenin genel kalkınma ve gelişmesine paralel olarak orta vade de ihtiyaç olacak Şehir Terminali imar planı dahilin de yapılacak.

 

GENEL YATIRIMLARIN TAKİBİ

Merkezi yönetimce planlanan yatırımlar;

1- Hastane inşaat ve hizmete açılması,

2- Eflani-Pınarbaşı yolunun yapımının takibi,

3- Eflani-Daday yolunun yapımının takibi,

4- Kapalı Spor salonunun hizmete açılması,

Milletvekillerimiz, Bakanlıklar ve Hükümet nezdinde takip edilecek.

 

SOSYAL, KÜLTÜREL FAALİYETLER VE TANITIM

– Eflani Doğa Ve Kültür Şenliği daha kapsamlı bir şekilde yapılacak.

– Fuar organizasyonlarında ilçemizin temsil edilecek,

– Tanıtım faaliyetleri görsel ve yazılı basında ve sosyal medyada yoğun bir şekilde yapılacak.

Kaynak: www.eflani.bel.tr

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir