Fakire Eski, Zengine Yeni Cenaze Aracı

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Eflani’de aynı günde 3 tane cenaze olması nedeniyle ortaya atılan “zenginleri yeni araçla, fakirleri eski araçla gönderiyor” yakıştırmasına “Arabanın Modeli mi? Ademin Ameli mi?” diyerek yanıt verdi. İşte o açıklama;

ARABANIN MODELİ Mİ?
ADEMİN AMELİ Mİ?


Bu gün üç hemşerimizin cenazesi vardı. Emirler köyünde ki cenazeyi yeni araçla Ankaraya adli tıbba göndermiştik. Bu gün Ulugeçit köyümüzde ve Yalacık mahallemizde de iki ayrı cenazenin defni yapıldı. Bu cenazeleri de belediyemize ait diğer araçlarla gönderdik. Bazı köylerimizin mezarlık yolları düzgün olmadığı için cenazeleri altı yüksek olan eski araçla göndermek zorunda kalıyoruz. Ve ayrımcılık yapmakla itham ediliyoruz.
Yalacık mahallemizde maalesef hakkımızda; “zenginleri yeni araçla, fakirleri eski araçla gönderiyor” şeklinde bir yakıştırma yapılmış. Günahımı almışlar, ben hakkımı helal ediyorum. Allah şahidim ki ne zengin, ne fakir, ne köylü nede şehirli benim nazarımda ALLAH’ın yarattığı yaratılanların en şereflisi olan insandır.
Yaptığımız her işte ALLAH’ın rızasını gözetiyoruz bilen bilir, Allah’a emanet olun. Vefat eden kardeşlerime ALLAH’dan rahmet, yakınlarına sabır ve baş sağlığı dilerim. 
Şimdi soralım ahiret yolculuğuna çıkarken önemli olan, arabanın modeli mi? Ademin ameli mi?

https://www.facebook.com/ertugrulibr/photos/a.2235641759814117/2414562831922008/

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir