Ertuğrul; Biz Başardık Sizde Başarabilirsiniz

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, son dönemde ülke gündeminde olan sokak hayvanları sorunu için sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla diğer belediye başkanlarına seslendi. İşte o paylaşım;

GÜNDEM SOKAK HAYVANLARI… Son günlerde yurdumuzun değişik yerlerinden hayvan saldırısı haberleri gelmeye başladı. Özellikle Gaziantep’te iki pitbull un saldırısı sonucu 4 yaşında ki Asiye yavrumuzun ağır yaralanması ve Sn. Cumhurbaşkanımızın sokak hayvanlarına sahip çıkın çağrısı bu konuda bir duyarlılık oluşmasını sağladı. Umarım gündem çabuk değişmez hayvanlar sokaktan, insanlar hayvanlardan kurtulur. Henüz mürekkebi kurumayan Hayvanları koruma kanununa ( 09.07.2021 -7332 sayılı kanun ) göre; nüfusu 75 binin üzerindeki belediyelerin 2022 yılı sonuna kadar, nüfusu 75 binin altında ki belediyelerin ise 2024 yılı sonuna kadar ( süre uzatılmaz ise ) barınak yapmak için süreleri var.

EFLANİ BELEDİYESİ olarak (2200) nüfus ve kıt imkanlarla tam 3 yıl önce geçici hayvan barınağını kurduk kesintisiz işletiyoruz. Sokaktan aldığımız hayvanların tedavilerini, aşılarını yapıyor besliyor kayıt altına alıp kısırlaştırma işlemlerini yapıyoruz. Barınak dışında olanları da yine kurduğumuz beslenme odaklarında besliyoruz. Buradan belediye başkanı arkadaşlarıma sesleniyorum biz bunu başardık siz, çok daha iyisini yapabilirsiniz. Mazeret bulmaya, top çevirmeye, süreyi beklemeye gerek yok. Her kes bu işe el atarsa 3 yıl içinde bu sorun ortadan kalkar.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir