Eflani Ova Köylerinde Hırsızlık

Geçtiğimiz günlerde ana haber bültenimiz de yer alan Eflani İlçesinde  bulunan köyler yaşanan hırsızlık olayı ile ilgili Karabük Valiliğinden basın açıklaması yapıldı.

Soruşturmanın devam edildiğini belirtilen Karabük Valiliği yapmış olduğu açıklamada; Eflani İlçesi Ovaşeyhler Köyü Çiftlik mahallesinde; 17 Şubat 2019 günü saat 11.30 sıralarında yan yana bulunan, boş olan ve yaz aylarında kullanılan 4 evde, Safranbolu İlçesi Akkışla ve Dereköy Köylerinde; 18 Şubat 2019 günü saat 11.30 sıralarında 6 evde hırsızlık olayı meydana geldiği öğrenilmiştir. Yapılan çalışmalar neticesinde hırsızlık olayının gerçekleştiği evlerden birinde şüphelilere ait olduğu değerlendirilen 1 adet ilaç kutusu bulunmuştur. İlaç ile ilgili Jandarma Suç Araştırma Timinin (JASAT) yaptığı araştırmada ilacın alındığı eczane tespit edilerek kamera kayıtlarından ilacı alan şüpheli R.K. tespit edilmiştir. Şüpheli R.K. vermiş olduğu ifadesinde söz konusu hırsızlık olaylarını F.T., K.Ö ve Z.Ö. ile birlikte yaptıklarını itiraf etmiştir. 21.02.2019 günü adliyeye sevk edilen şüphelilerden R.K. tutuklanarak cezaevine gönderilmiş, Z.Ö. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.

27.02.2019 günü firar konumunda bulunan F.T ve K.Ö. yakalanarak gözaltına alınmış ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Ayrıca Jandarma ekiplerince yapılan araştırma sonucu K.Ö. isimli şahsın çaldığı malzemeleri sakladığı değerlendirilen Safranbolu İlçe merkezinde bulunan  evinde yapılan aramada 2 adet ruhsatsız tüfek, 1 adet kurusıkı tabanca, 2 adet televizyon, 1 adet cep telefonu, çok sayıda matkap vb. elektrikli el aleti, inşaat işlerinde kullanılan el aletleri, elektronik eşya ve 1 adet hayvan çanı ele geçirilmiştir.

Jandarma birimleri halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla 24 saat esasına dayalı olarak fedakârca hizmet vermeye devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: brtv.com.tr

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir