Gurbetçiler Eflani ve İstanbul’un Seçim Sonuçlarını Etkiledi

Milliyetçi Hareket Partisi Eflani İl Genel Meclisi Adayı Emin Ulusoy Sosyal Medya Hesabından Paylaştığı Seçim Değerlendirmesinde Muhtarlık Seçimleri İçin Köylere Gelen Eflanili Gurbetçilerin Eflani’nin Sonuçlarını Etkilediklerini İfade Etti.

2013 Yılından beri düzenli şekilde azalan Eflani nüfusu geçen yıl 1.003 kişi artmıştı. Artışın büyük çoğunluğu köylerde olmuştu. (Bakınız)

Bu bilgiyi de hatırlattıktan sonra işte Emin Ulusoy’un paylaşımı;

Uzun ve zorlu geçen bir seçim sürecinin sonuna geldik. Öncelikle sonuçlar ne olursa olsun biz devletimizin ve milletimizin menfaati doğrultusunda olacak her neticenin sonuna kadar arkasındayız. 
Sandıktan çıkan sonuçların ilçemiz için hayırlı ve uğurlu olmasını herkes gibi biz de temenni ediyoruz. 


İlçemizde ve köylerimizde ikamet eden halkımızın yanında İstanbul’dan gelen seçmenin seçimin kaderini belirlediğini açıkça görmekteyiz. 
Bununla birlikte metropol bir şehirde yaşamanın gereği olan geniş bakış açısıyla değerlendirme ve öngörüyle hareket edebilme kabiliyetinin ne kadar az sirayet ettiğini görmüş olmak bir Eflanili olarak beni derinden üzdü. 


Yıllardır hiçbir değişim ve gelişimle muamele edilmeyen Eflani’nin sandık kaderini belirmeye gelen hemşehrilerimiz asıl yaşadıkları yer olan İstanbul’un sandık sonuçlarını hiç tahmin edememiş olsalar gerek ki her gelişlerinde durumundan şikayet ettikleri Eflani’nin aynı kadroya teslim edilmesi için mücadele ettiler. 


Köy ve ilçe ziyaretlemizde bizimle aynı karede bulunmaktan kaçan muhtarlarımızın olmasını şimdi daha manidar karşılıyoruz. 
Bizi samimiyetle karşılayan köyde yaşayan vatandaşlarımıza aynı samimiyetle sandıktan uğurladıkları için teşekkür ediyoruz. Benimle birlikte bu süreçte aralıksız çalışan partili gönüldaşlarıma da ayrıca bir teşekkürü borç bilirim.


Yeniden görevinin başına geçen Sayın İbrahim Ertuğrul’u, il ve ilçe genel meclisinde görev alacak arkadaşlarımızı ve muhtarlarımızı tebrik eder, hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim.

Hakkınızı helal edin.
Emin ULUSOY

kaynak

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir