İlk Başvuruyu Kaymakam Seyfullah Ordueri Yaptı

yeni-kimlik-karti-eflani

İlçemizde Kaymakam Seyfullah Ordueri ve Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul’ da çipli kimlik kartı başvurularını yaptılar.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (TCKK) projesi kapsamında yeni kimlik kartı başvurularına ilçemizde 02 Ocak 2017 tarihi itibarıyla başlanıldı.

Yeni kimlik kartı başvuruları ile ilgili İlçe Nüfus Müdürlüğünden yapılan açıklamada  50mmx60 mm boyutlarında son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet biyometrik fotoğraf ve kimlik beyanı için nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı veya basın kartı gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belgenin bulunması yeterli olacak.
Doğum nedeniyle ve değiştirme nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 16,00 TL, kayıp nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 32,00 TL ücret ile birlikte Alo 199 çağrı merkezinden randevu alınarak veya randevusuz ilçe nüfus müdürlüklerine başvuruların yapılabileceğini, parmak, avuç içi taramaları ve gerekli evrak işlemlerinin ardından TC Kimlik Kartının yaklaşık 10 gün süre içerisinde PTT Kargo yoluyla teslim edileceği ayrıca başvuru ile ilgili
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

 

Kaynak: Eflani Kaymakamlığı

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir