Karabük’ün Kuruluşunun 77. Yıldönümü Coşku İle Kutlandı

karabukun-kurulus-yildonumu

Karabük Demir Çelik Fabrikalarının Temellerinin Atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 77. Yıldönümü büyük bir coşku ile kutlandı.

Vali Orhan Alimoğlu tarafından tören komitesi adına Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu ile başlayan törene; Vali Orhan Alimoğlu, Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Garnizon Komutanı J.K.Albay Samit Tokmak, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan, Vali Yardımcısı Abidin Ünsal, Karabük Üniversitesi Rektörü Burhanettin Uysal, Kardemir A.Ş. Genel Müdürü Fadıl Demirel, Kaymakamlar, Belediye Başkanları Sivil Toplum Kuruluşu Başkan ve üyeleri, daire müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Kardemir A.Ş. Genel Müdürü Fadıl Demirel “Bugünlere gelirken başta yöre halkımız, çalışanlarımız, ülkemizin çok değerli yöneticileri, Karabük’ün mülki idarecileri, Yönetim Kurullarımız, çok büyük fedakârlıklarla hep yanımızda ve destekçimiz oldu. Bu destek ve fedakârlıklar, gelecek içinde en büyük moral ve güven kaynağımızdır. Hedefimiz Türk sanayisinin öncüsü olan Kardemir’i sektör içerisinde en üst seviyeye taşımaktır. Bunu, birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştireceğimize olan inancımız tamdır. Bu vesileyle Karabük’ün ve Kardemir’in 77. Kuruluş yıldönümünü kutluyor, gelişmesine 77 yıldır emek verenlere bir kez daha minnet ve şükranlarımızı sunuyorum ” dedi.

3 Nisan’ın Karabüklüler için önemli bir gün olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Vali Orhan Alimoğlu “77 yıl önce küçük bir mahalleyi Türkiye’nin önemli şehirlerinden birisi haline getirmiştir. Karabük denilince bugün sanayisi, üniversitesi, sporu ve turizmi ile Türkiye’nin önde gelen illerinden birisi akla gelmektedir. Bugüne kadar emeği geçenlere müteşekkiriz. Ancak bundan sonra sıra bizdedir. Bundan sonra yapılacak işlere hep beraber bakmamız ve güzel işleri çoğaltmaya devam etmemiz gerekir. Demir Çelik Fabrikamız kapasitesini ve üretimini artırma konusunda önemli çalışmalar yapıyor. Bu da bizim için sevindirici bir durumdur. Sanayinin yanı sıra eğitim, tarım, hayvancılık ve diğer alanlarda fikir üretmeye ve başarılarımızı artırmaya devam etmemiz gerekiyor. Bunu da başaracağımıza inanıyorum. Karabük’ün kuruluşunun 77. yıldönümünü kutluyor, bu şehrin doğuşuna ve bugünlere gelişine vesile olanları minnetle anıyor, vefat edenlere rahmet diliyor, daha nice mutlu ve huzurlu yıllar temennisiyle herkese hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından “Grup Gecedem” söyledikleri şarkılarla törene katılan Karabüklüleri coşturdu. Vali Orhan Alimoğlu ve protokol üyeleri konseri ve Solo Türk Gösterisini vatandaşlarla birlikte takip ettiler.

Kutlama törenlerinin final gösterisi Karabük’te bir ilk olan Hava Kuvvetleri Komutanlığının Solo Türk Gösteri Ekibinin muhteşem gösterisi ile sona erdi. Tek kişilik F-16CG Blok-40 uçağı ile Pilot Yüzbaşı Yusuf Kurt’un yaptığı akrobasi hareketleri izleyenleri kendine hayran bıraktı. Zaman zaman 30 metreye kadar alçak uçuş yapan Solo Türk, katılımcılardan yoğun alkış aldı. Gösterileri ile herkesi büyüleyen Solo Türk, yaklaşık 20 dakikalık performans sergiledi.

Kaynak: Karabük Valiliği


Solo Türk Gösterisi, Karabük’ün 77… paylaşan: eflanim

 

Karabük'ün 77. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri

Karabük'ün 77. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri

Karabük'ün 77. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri

Karabük'ün 77. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri

Karabük'ün 77. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri

Daha Fazla Fotoğraf İçin Tıklayınız…

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir