Kaymakam Güneş’ten 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü Ziyareti

Eflani Kaymakamı Büşra GÜNEŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELEBİ ile birlikte Atatürk İlköğretim Okulunu ziyaret ederek ‘’Dünya Down Sendromu Günü’’ münasebetiyle farkındalık yaratmak amacıyla Down sendromlu öğrencimizi ve öğretmenleri ziyaret etti.

Kaymakam GÜNEŞ “Okulumuz normal eğitim öğretim ile birlikte özel gereksinimli çocuklarımız için de eğitim veriyor. İlköğretim olanaklarından yararlanamayan özel gereksinimli çocuklarımız zorunlu eğitim ve öğretimlerini burada tamamlıyorlar. Down Sendromlu öğrencilerimizin ihtiyacı olan tek şey toplumun duyarlılığıdır. Yeter ki bizler onlara fırsat ve imkân tanıyalım.’’ dedi.

Daha sonra Kaymakam Büşra GÜNEŞ diğer bir sınıfını ziyaret edip tek tek öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilerin hedeflerini ve hangi meslek sahibi olmak istediklerini dinleyen Kaymakamımız; “İlçemizdeki eğitim öğretim bizler için büyük önem arz etmektedir. Eflani Kaymakamlığı olarak okullarımıza her türlü yardım ve desteğimizi sunduk, sunmaya da devam edeceğiz. Okul yöneticilerimize ve Öğretmenlerimize gayretlerinden dolayı teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.” dedikten sonra okuldan ayrıldılar.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir