Vefa Projesi İle Yaşlı Vatandaşların İhtiyaçları Gideriliyor

2022 YILI EFLANİ VEFA PROJESİ BAŞLADI. Eflani Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı himayesinde yürütülen ‘2022 Yılı Eflani Vefa Projesi’ kapsamında kişisel bakımlarıyla temel ve zaruri ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken 65 yaş üstü yaşlı, özel gereksinimli ve ağır kronik hastalığı nedeniyle kendi öz bakımlarını yerine getirmekte zorluk çeken vatandaşlarımızın faydalanması hedefleniyor.

Vakıfta görevli proje personellerince evlerinin temizliği konusunda yardım desteğine ihtiyaç duyan yaşlı ve özel gereksinimli vatandaşlarımızın hanelerinin ziyaretiyle; Temizlik, Bakım, Yemek, Çamaşır, Bulaşık, Ütü ile talep edilmesi durumunda bu ailelerin yemeklerinin pişirilmesi vb. konularda destekte bulunuluyor.

Kaymakamlıkça yapılan açıklamada, “S.Y.D.V personelince İlçemiz Mahalleleri ve köylerimizdeki yaşlı ve özel gereksinimli vatandaşlarımızın hane ziyaretleri devam etmekte olup tespit edilen ailelerin maksimum 15 günde bir evlerinin temizliğinin yaptırılması ve evlerin ihtiyaçları ile eksikliklerinin de belirlenip ivedilikle giderilmesi hedeflenmektedir.” denildi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir