Kaymakam Tan Özel Eğitim Sınıflarını Ziyaret Etti

Eflâni Kaymakamı Ahmet Tan beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelebi ile birlikte Özel Eğitim sınıflarını ve Anaokulların da eğitim gören öğrencileri ziyaret etti. Ziyarette öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Tan öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Yönetmeliği Madde 30 (1) gereği; “36 ayını tamamlayan ve 66 ayını doldurmayan çocuklar için özel eğitim anaokulu açılabileceği gibi bu çocuklar için, ilkokul kademesinde eğitim veren özel eğitim okulları, bağımsız anaokulları ve diğer ilkokullar bünyesinde özel eğitim anasınıfları da açılır.” Yönetmelik hükümlerine uygun olarak İlçe okullarımızda acılan sınıfları ziyaret çerçevesinde sınıfları gezen Kaymakam Ahmet Tan öğrencilerle bir süre sohbet ederek öğrencilerin faaliyetlerini gözlemledi.

Sonrasında öğrencilerin durumu ve sınıflardaki eksikler hakkında sınıf öğretmenleri ve okul idaresinden bilgi aldı. Gerekli ihtiyaçların belirlenerek en kısa zamanda giderilmesi için çalışmalar yapılması talimatını verdi.

Kaymakam Tan “Çocuklar bizim en değerli varlığımızdır. Çocukların Eğitimleriyle ilgili tüm altyapıyı hazırlamamız gerekmektedir. Onların eğitimlerini ihmal edecek hiçbir mazeret geçerli değildir.” dedi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir