Kaz Üretim Çiftliği Kurulum Çalışmaları Başladı

Bir yıl önce üzerine ilk ciddi çalışmaların yapılmaya başlandığı Eflani’de Kaz Yetiştiriciliğinin teşviki ve tesisleşmesi çalışmalarında yeni bir noktaya gelindi.

Geçen yıl ocak ayında sizlere “Eflani Kazı Tabirine Hazır Olun” diyerek Eflani’deki Kaz Yetiştiriciliği çalışmalarının haberini vermiştik. Bu haberden kısa süre sonra Kaz Yetiştiriciliği Projesi İçin Aksaray’a Gittiler haberiyle çalışmaların seyrine ortak olmuştuk. Gene Eflani Belediye Başkanlığının BAKKA tarafından kabul edilen kaz yetiştiriciliği projesinin imzalanmasını “Kırsal Kalkınma İçin Eflani’de Üretim Genele Yayılıyor” Projesi İmzalandı haberiyle sizlere duyurduk.

Tüm bu çalışmalarında ardın artık ilk kazmanın vurulmasına ramak kaldı denilebilir. Projede gelinen son noktayı İbrahim Ertuğrul;

2. BAKKA projemiz olan Sosyal Gelişim Projesi; “ Kırsal Kalkınma için Eflani’de Üretim Genele Yayılıyor” Kaz Üretim ve Eğitim Çiftliği kurulumunun startını verdik. Projeyi uygulayacağımız arsa Özel İdare Sınırları içinde kaldığından, Mevzi İmar Planı yapımı için Karabük İl Özel İdaresine başvuruda bulunduk. İnceleme yapmak üzere İl genel meclis başkanı Hasan Yıldırım ve il genel meclis üyelerinden oluşan İmar Komisyon üyeleri alanda incelemelerde bulundular. Mevzi İmar planı onaylandığında ihaleye çıkarak, kaz kümesleri ile idare ve teknik binamızın yapımına başlayacağız. İlçemize bölgemize hayırlı olsun.

diyerek duyurdu.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir