Sokak Hayvanları İçin 5 Yıldızlı Barınak

Ülkemizin birçok şehrinde olduğu gibi Eflanimizde de sokak hayvanları sorunu yaşanıyor. Bu sorunun çözümü için geçtiğimiz nisan ayında gerçekleşen toplantıyı sizlere Sokak Hayvanları Bakımevi İçin Çalışmalar Sürüyor haberi ile paylaşmıştık.

Sokak Hayvanları Bakımevi için çalışmalar; plan aşamasından, kazmayı vurma aşamasına geldi. Eflani Belediye Başkanı Ertuğrul, yapılacak barınağı “5 yıldızlı” olarak nitelendirdi. İşte başkanın sosyal medya paylaşımı;

SOKAKTA Kİ DOSTLARIMIZ İÇİN BEŞ YILDIZLI BARINAK…
Sokak hayvanları uzun süredir en büyük sorunumuzdu. Nihayet çalışmalarımız sonucu barınak yerini bulduk. Milli Parklar yetkililerinden yerin onayını, Milli Emlak Gen. Müdürlüğünden tahsisini aldık. Ve hiç vakit kaybetmeden kolları sıvadık çalışmalara başladık. Atık Su Arıtma tesisine 150 mt. Mesafede olduğu için yol, su, elektrik ve atık su problemi yok. Bakım ve işletme gideri de yine aynı personel ile yapılacağı için işletme gideride minumum seviyede olacak. Sokakta ki dostlarımızda, hayvan severler de sevmeyenlerde mutlu olacak çün ki beş yıldızlı barınak yolda.

Kaynak

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir