Vali Gürel, Eflani’de Önemli Ziyaretlerde Bulundu

Vali Fuat Gürel ilçe ziyaretleri kapsamında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin Ayvalık ve İl Yazı İşleri Müdürü Şerafettin Kelleci ile birlikte Eflani ilçemizde ziyaretlerde bulundu.

Eflani ilçemizdeki programına Eflani Kaymakamlığını ziyaret ederek başlayan Vali Fuat Gürel, Hükümet Konağı bahçesinde, Eflani Kaymakamı İbrahim Şenkon, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, İl Genel Meclis Üyeleri Ahmet Koç ve Mesut Aydın ile ilçe protokolü tarafından karşılandı.

Kaymakamlık Makamında Kaymakam Şenkon’dan ilçenin genel durumu, yürütülen projeler ve ilçenin ekonomik yapısı hakkında brifing alan Vali Fuat Gürel, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği finansmanı ile alımı yapılan ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Eflanili çiftçilerimizin kullanımı için Eflani Ziraat Odasına teslim edilen 6 ton kapasiteli Gübre Dağıtım Römorku ile toprak işleme aletleriyle parçalanamayan kesekleri ezerek ufalamak ve tarla yüzeyini düzeltmek için kullanılan 2 adet Merdanenin bulunduğu Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri 1403 Sayılı Eflani Tarım Kredi Kooperatifini ziyaret etti.

Ziyarette Eflani Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karadeniz ve Eflani Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Zafer Demir’den ilçemizdeki tarım faaliyetleri hakkında bilgiler alan Vali Fuat Gürel, İl Özel İdaremizin finansmanı ile alınan 6 ton kapasiteli Gübre Dağıtım Römorkunun ve 2 adet merdanenin Eflani’de tarım ile uğraşan çiftçilerimize hayırlı olmasını temenni etti.

Eflani İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek İlçe Jandarma Komutanı J. Asb. Kd. Bçvş. Adnan Okudan’dan ilçenin genel asayiş ve güvenlik durumu hakkında bilgiler alan Vali Fuat Gürel ziyaret sonrasında ilçeden ayrıldı.
Kaynak ve Fotoğraflar için tıklayınız.

Vali Gürel’in Eflani Esnaf Ziyareti Haberi için tıklayınız.
Gürel Çifti Şehit Yeğeninin Davetine İcabet Etti haberi için tıklayınız.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir