Vali Gürel, “Onlar Bize Emanet”

Vali Fuat Gürel eşi Özlem Aras Gürel ile birlikte 1994 yılında şehit olan J. Onbaşı Hasan Yılmaz’ın Eflani Müftüler Köyünde ikamet eden anne-babası Cemile ve Yaşar Yılmaz’ı evlerinde ziyaret etti.

İlçe Müftüsü Mehmet Günaydın tarafından Şehit J. Onbaşı Hasan Yılmaz ve tüm şehitlerimizin ruhuna okunan Kuran-ı Kerim Tilaveti ve yapılan duanın sonrasında Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel şehidimizin  ailesi ile yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti.

Şehit ailelerinin acılarının millet olarak paylaşıldığını ve devletin her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Vali Gürel, “Şehitlerimiz vatanımızın bölünmez bütünlüğünü müdafaa etmek için gözlerini kırpmadan şehadet şerbetini içti. Şehit olurken de bizlere emanet olarak ailelerini bıraktı. Şehitlerimizin anne-baba, eş ve çocukları devletimizin ve milletimizin en kıymetli emanetleridir. Bizde bu emanete her zaman sonuna kadar sahip çıkacağız. Onların bu vatan için yaptığı fedakârlığı ve haklarını ne yapsak ödeyemeyiz. Kapımız onlara sonuna kadar açık, onların ne derdi varsa tüm görevlilerimizle birlikte onların hizmetinde olacağız. Vatanı, milleti ve bayrağı için şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz, Allah ailelerine sabır versin.” dedi.

Şehit Yılmaz’ın yeğenleri Fatma Zehra ve Hatice Kübra’ya çeşitli hediyeler veren Vali Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, şehidin ailesiyle bir süre görüştükten sonra ziyaretlerini sonlandırdı.

Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel’in Eflani Müftüler Köyüne gerçekleştirdiği şehit ailesi ziyaretinde Eflani Kaymakamı Sinan Aşcı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen Eşi Canan Sökmen ile ilçe Müftüsü Mehmet Günaydın eşlik etti.

Kaynak: Karabük Valiliği

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir