Vali Gürel ve Eşi Eflanili Şehit Yeğenini Kırmadı

Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, 1992 yılında şehit olan Zabit Gelik’in Eflani’de ikamet eden kardeşi Ercan Gelik ve ailesini ziyaret etti.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümü münasebetiyle Karabük’te şehit aileleri ve gaziler onuruna verilen yemek davetinde Şehit Yeğeni Zeynep, Vali Amcasını Evlerine davet etmişti. Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel’de küçük Zeynep’in davetine icabet ederek evlerinde ziyaret ettiler.

Aile ile yakından ilgilenerek bir süre sohbet eden Vali Gürel ve Özlem Aras Gürel, ailenin küçük kızı Zeynep’e çeşitli hediyeler verdi.

Devletin ve milletin şehitlerin emanetlerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edeceğini ifade eden Vali Gürel, “Şehitliğin anlamı çok büyük, onlar  bu vatan için en değerli şeylerinden,  canlarından vazgeçtiler. Devletimizin ilelebet yaşaması, ezanımızın  okunması. bayrağımızın inmemesi için hayatlarını feda ettiler.  Yaptıkları fedakârlığı her suretle anlatmalı yaşatmalı ve söylemeliyiz. Aziz şehitlerimize, onların yakınlarına hizmetkâr olmak bizim boynumuzun borcudur. Sizler aziz şehitlerimizin, devletimize ve bizlere emanetisiniz” dedi.

Ziyarette Gürel çiftine Eflani Kaymakamı İbrahim Şenkon, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen eşlik etti.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir