Eflani, Gökgöz Göleti

Eflani’nin 4. göleti olan Gökgöz Göleti, ilçemiz Gökgöz Köyü sınırlarında yer almaktadır. Kastamonu – Karabük il sınırında bulunan göletin, Kastamonu tarafında Daday ilçesi, Gökören Köyü, Selam Mahallesinin toprakları bulunmaktadır. Gökveren deresinden beslenen Gökgöz Köyü Göletinin tamamlamasıyla yöredeki 760 dekar alanda sulu tarım yapılabilecektir.

Gökgöz Göletinin yapılması için ile çalışmalar 2017 yılında başlamıştır. 2017 yılı temmuz ayında yüklenici firma ile sözleşmeler yapılmış, çalışmalara başlanmış ve yıl sonuna doğru istimlakler yapılmıştır. Göletin yapım süreci sitemiz tarafından da adım adım takip edilmiştir. Detaylar için tıklayınız.

2017 yılında ilk çalışmalarına başlanan gölet, 2020 yılının Kasım ayı itibariyle su tutmaya başlamıştır. Gökgöz Göleti, 4 ay gibi kısa bir sürede tam kapasiteye ulaşmış, 2021 yılı nisan ayında suları savaktan taşmıştır. Göletin sulama sisteminin çalışmaları devam etmektedir.

Eflani Gökgöz Köyü Göleti
Eflani Gökgöz Köyü
Eflani Gökgöz Göleti Yapım Aşaması
2018 Yılı Ağustos Ayında Göletin Durumu
Eflani Gökgöz Göleti Yapımı 2018
2018 Kasım Ayında Göletin Durumu
Eflani Gökgöz Göleti Su Tutmaya Başladı
Göletin Su Tutmaya Başlaması; 30 Kasım 2020

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Eflani Haber Bilgi Portalı

Eflani Haber ve Bilgi Portalı, Profesyonel Bir Eflani Sevgisiyle Yönetilmektedir. Sitemizde Eflani İle Alakalı Bir Çok Bilgi ve Güncel Haberleri Bulabilirsiniz. Teşekkür Etmek İçin İletişim Kısmından Bize Ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.