Başkanlar Gene Karşı Karşıya Geldi

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin Özellikle “Karabük Havaalanı Eflani’ye Yapılsın” Açıklamalarının Ardındın Başkan Vergili’nin Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ile Bir Kaç Kez Karşılıklı Açıklamaları Olmuştu.

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul’un Sosyal Medya Üzerinden yaptığı bir paylaşım ile yeniden karşılıklı açıklamalar Karabük gündemine oturdu.

İşte Ertuğrul’un paylaşımı;

VERGİLİ; “AK PARTİLİ BÜTÜN KÜÇÜK BELEDİYELERE 1 MİLYON TL VERİLDİ” DEMİŞ.
HERKES BİZDEN 1 MİLYONUN HESABINI SORUYOR. BEN,
BELEDİYE BAŞKANLARININ, DEDİKODU VE MAZERET DEĞİL HİZMET ÜRETMESİ GEREKTİĞİNE İNANIYORUM.

https://www.facebook.com/ertugrulibr/posts/3065520303492921

Bu paylaşım ardından Vergili’nin basına yaptığı açıklamalar ise şöyle;

Benimki bir talepti. Çünkü küçük belediyelere para verildiğinin duyumunu aldım. Bu tip paralar verilebilir mi, verilebilir, bunun daha önceki dönemlerde de örneği var. Daha önceki dönemlerde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Karabük’e geldiğinde Safranbolu Belediye Başkanı 2.5 milyon yardım talebinde bulunmuş. Bende kendisine bu yardımı yapması için kendisine ricada bulunmuştum. Sayın Bakanda bana ‘ Senin bir talebin yok mu?’ diye sordu. Bende, benim bir talebim yok, ancak siz Safranbolu Belediyesine bu parayı verirseniz iyi olur şeklinde cevap verdim. Bakan Bey de Sayın Valiye ‘Parayı Özel İdareye yollasam Safranbolu Belediyesine aktarabilir misiniz?” diye sordu ve olumlu yanıt alınca da parayı yolladı. Ufak belediyelere 1’er milyon yardım edilmesi doğru. Çünkü hepsi büyük ekonomik zorluklar içerisinde. Onlar bizim kadar kaynak üretemiyorlar ve Ak Parti, MHP, CHP ayırmaksızın büyük zorluklar yaşıyorlar. Bende küçük belediyelere yardım yapıldığını duyunca bizim belediyelere de yardım yapılmasını istedim ve ilerideki işbirliğimize yansıyacağını söyledim.”

“Ben ona 1 milyon lira aldın demedim. 1 milyon lira aldıysan tabi ki herkes bunun hesabını soracak. İkincisi; almadıysan sen neden almadın? Biz alanların olduğunu duyduk. Madem bu paralar veriliyor. Sen neden gidip takip etmiyorsun ve almıyorsun. Git teşkilatlarınla konuş ve sende iste. Aldıysan da tabi ki hesabını vereceksin. Kendisi sevdiğim bir belediye başkanıdır. Ben hepsinin başarılı olmasını isterim. Ama kalkıp da  ‘Belediye başkanları laf değil iş üretecek’ diyecek durumda da değil. Bizim vazifemiz ne? İnsanlara hizmet etmek, insanların refah payını artırmak. Vatandaşımız bizim hizmetimizden memnun olmasaydı ben 3 dönemdir burada olmazdım.” dedi.

“Ben kendisine tavsiyelerde bulunayım; Eflani’nin haklarını korusun. Eflani’nin gelişmesiyle ilgili çalışmalarda bulunsun. Bir belediye başkanı olarak yalnızca cami yapımıyla ilgilenmesin, tekrardan havaalanı yapımını gündeme getirsin. İlçenin gelişmesi için geniş bir çerçeveden baksın. Ben “Havaalanı Eflani’ye yapılsın’ dediğimde bazen sessiz kaldı, bazen de kaşı söylemlerde bulundu. Eflani’ye havaalanı yapılsa yalnız Safranbolu’ya buradan 250 bin turist iner. Ben hiçbir zaman yalnızca Karabük diye bakmadım, biz ilçelerimizle bir bütünüz ve nereye ne yapılması gerekiyorsa onu savunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Buna Karşılık İbrahim Ertuğrul’da bir Açıklama Yaptı

SAYIN VERGİLİ BENİ TEYİT ETMİŞTİR
Sayın VERGİLİ, benim sosyal medya hesabımdan yaptığım (VERGİLİ; “AK PARTİLİ BÜTÜN BELEDİYELERE 1 MİLYON TL VERİLDİ” DEMİŞ. HERKES BİZDEN 1 MİLYONUN HESABINI SORUYOR. BEN, BELEDİYE BAŞKANLARININ, DEDİKODU VE MAZERET DEĞİL HİZMET ÜRETMESİ GEREKTİĞİNE İNANIYORUM. ) Paylaşımıma cevap vermiş
Sayın VERGİLİ, “Kendisi sevdiğim bir belediye başkanıdır, ben hepsinin başarılı olmasını isterim, ama kalkıp da ‘Belediye başkanları laf değil iş üretecek’ diyecek durumda da değil” demiş. Bizde kendisini hem sayar hem de severiz. Benim kullandığım cümleyi her vatandaş kullanabilir. Belediye başkanlarından beklenen hizmet üretmeleridir. Ben sayın VERGİLİ’NİN önceki konuşmasında sayın Cumhurbaşkanlığı makamını zikrederek; “AK partili küçük belediyelerin tamamına Cumhurbaşkanlığı talimatı ile 1 er milyon lira para verilmiş.” İfadesinin doğru olmadığını bu tür ifadelerin; başta bu yüce makama olan saygıyı, güveni ve adalet duygusunu zedeleyeceğini, Cumhur ittifakının ruhuna da zarar vereceğini düşündüğüm için bu paylaşımı yapma ihtiyacı duydum. Sayın VERGİLİ de zaten ikinci açıklamasında beni teyit etmiştir.
Sayın VERGİLİ, benim üzerime alınmamı anlayamadığını ifade ediyor; üzerime alınmam için “Ak Partili bütün küçük belediyeler” ifadesi yeterli sebep değil midir?
Ben haddimi de hukukumu da görevimi iyi biliyorum. Sn. VERGİLİ, ben 3 dönem seçildim ki çalışıyorum diyor, ben demedim ki çalışmıyor hizmet üretmiyor. O nun değerlendirmesini Karabük halkı yapmıştır ve yapacaktır. Eflani halkı, sadece cami yaptırdığım için beni 4 dönem seçmedi, Eflani’nin hakkını, hukukunu savunduğum, çalışıp hizmet ürettiğim için 4 dönem bana oy verdi. Cami konusuna gelince; her Müslüman gibi camilere hizmet etmeğe çalıştığım doğrudur. Allah’ın evinde birkaç tuğlam bulunsun istiyorum, çevremde ki camilerin yapımında az çok emeğim oldu, cami değil de kilise mi yaptıraydım?
Sayın VERGİLİ ile ne hasımız ne de rakip, tekrar ifade ediyorum kendisini Allah için sayar severim. Bu hava alanı konusunda kendisini samimi olmaya davet ediyorum. İl belediye başkanı olarak düşün önümüze bu konuyu birlikte takip edelim. Bakın geçen yıl Ulaştırma Bakanlığına gittim, Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğünde bir çok kişi ile görüştüm. Bu işler nasıl oluyor, EFLANİ’YE, KARABÜK’E hava alanı yapılır mı? neresi uygundur?, bir çok konu ile alakalı uzmanlardan bilgi aldım, dilerseniz bu bilgileri de sizinle paylaşırım.
Ülkemizin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacı olduğu bu günlerde bize düşen kardeşlik duygularını güçlendirecek eylem ve söylem içinde olmaktır. Tüm Karabük halkına saygı ve muhabbetlerimi sunarım.

https://www.facebook.com/ertugrulibr/posts/3069979669713651

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir