Vali Gürel’in Eflani Ziyareti Ardından Başkanlar Sitem Etti

Karabük Valimiz Sayın Fuat Gürel ve il protokolü dün Eflani’de bazı inceleme ve açılışlarda bulundu. Bu ziyaretlerin ardından bugün Ana Muhalefet Partisi CHP’nin İlçe Başkanı Ahmet Aytaç, İyi Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Bulut’u da etiketlediği bir sosyal medya paylaşımıyla programı organize edenlere sitemde bulundu.

Dün gerçekleşen etkinlikleri ve ardından gelen sitemi buradan sırasıyla paylaşıyoruz;

Vali Gürel, Eflani’de incelemelerde bulundu.
Vali Fuat Gürel, Eflani ilçemizde yapımı devam eden Şehit Barış Efe İmam Hatip Ortaokulu inşaatında incelemelerde bulundu.

İl Özel İdaresi tarafından ihaleye çıkılan 8 derslikli Şehit Barış Efe İmam Hatip Ortaokulu inşaatında incelemelerde bulunan Vali Gürel, Eflani Kaymakamı Burak Öz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Erdal Üngören ve inşaat çalışmalarını yürüten firma yetkililerinden bilgiler aldı. Vali Fuat Gürel, 8 Derslikli yapılan ve ihtiyaç duyulması halinde 15 derslik olacak şekilde projelendirilen okulun 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılına yetiştirilmesi için tüm çalışmaların hızlı bir şekilde tamamlanması talimatını verdi.

Eflani-Pınarbaşı karayolunda devam eden yol genişletme çalışmalarında incelemelerde bulunan Vali Gürel, Karayolları 153. Şube Şefi Erhan Kırçıloğlu’ndan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Vali Gürel’in Eflani ilçemizde gerçekleştirdiği inceleme gezisinde Eflani Kaymakamı Burak Öz, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Sefa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ile İl Milli Eğitim Müdür Vekili Erdal Üngören eşlik etti.

Kaynak ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız. (www.karabuk.gov.tr)

Şehit Alişen Korkut Ortaokulu Müzik Sınıfı Vali Gürel tarafından açıldı.

Vali Fuat Gürel, İstanbul Ef-Der (İstanbul Eflanililer Derneği) tarafından tefrişat çalışmaları tamamlanan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından müzik aletlerinin alınması ile yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin kullanımına hazır hale getirilen Şehit Alişen Korkut Ortaokulu Müzik Sınıfının açılışını gerçekleştirdi.

Şehit Alişen Korkut Ortaokulunda İstanbul Eflanililer Derneği tarafından tefrişat çalışmalarının tamamlanması ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından müzik aletlerinin temin edilmesi ile oluşturulan Müzik Sınıfının kurdelesini kesen Vali Fuat Gürel, “İstanbul Eflanililer Derneği Başkanı Abdullah Adatepe ve Yönetim Kurulu üyeleri Eflani Şehit Alişen Korkut Ortaokulunda bulunan bir sınıfımızın tefrişatını tamamlamışlar ve alt yapısını oluşturmuşlar. İnşallah yeni eğitim-öğretim yılında çocuklarımız belki birçok ilde, okulda olmayan bir müzik sınıfına kavuşmuş olacaklar. Buradan İstanbul’a ekmeklerinin peşine giden ve kendi memleketlerini unutmayarak buralara yardım ve yatırım yapan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Geçen sene 15 öğrencimize burs veren Ef-Der inşallah önümüzdeki sezon itibariyle de 25 öğrenciye aylık 400 lira burs vermeye devam edecekler. İlimizde kalan vatandaşlarımız kendi memleketlerine hizmet ederken, buraları ayakta tutarken, ekmeklerinin peşinde başka illere giden oralara yerleşen hemşerilerimizi de buraları unutmamışlar. Çocuklarımızdan da bu kadar emek ve gayretin sonucunda çalışmalarını istiyoruz. Buralarda okuyarak güzel yerlere gelmelerini ve memleketimizin yönetiminde yer almalarını ümit ediyoruz. İstanbul Ef-Der Başkanı ve Yönetimi başta olmak üzere İstanbul’daki hemşerilerimize teşekkür ediyorum.”dedi.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan salgının devam ettiğini ifade eden Vali Gürel, “Ülkemizin değişik illerinden gelecek olan hemşerilerimizden ricamız akrabalarınızın, dostlarınızın yanına gittiğinizde maskenizi takın, sosyal mesafeye dikkat edin, sarılmayın ve el öpmeyin. Bu bayramda biraz mesafeli duralım ki salgın ile hep birlikte mücadele edelim. Vaka sayılarımız şu aralar azalmış olsa da her an artmaya müsait onun için bu mücadele birlikte hareket etmemizde fayda var. Şimdiden Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum.”diye konuştu.

Müzik Sınıfı açılışına Vali Fuat Gürel’in yanı sıra; Eflani Kaymakamı Burak Öz, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Sefa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Erdal Üngören, ilçe protokolü, İstanbul Ef-Der Başkanı Abdullah Adatepe ile Yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

Kaynak ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız (www.karabuk.gov.tr)

CHP İlçe Başkanı Ahmet Aytaç’ın Paylaşımı;

Millet İttifakı Yok mu Sayıldı? Karabük Valisi Sayın Fuat Gürel ve beraberindeki il müdürlerinin 27.07.2020 Pazartesi günü Eflani ziyaretinde Millet İttifakı olan CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi yok sayılarak açılış (şehit Ali Şen Korkut ortaokulundaki müzik sınıfının açılışına) ve imam hatip teftişine davet edilmemiştir. Bu olay millet İttifakı ve Eflani halkını derinden üzmüştür. Halkın büyük bir kesiminin destek verdiği Millet ittifakı yok sayılmıştır. Bu noktada bu açılış ve denetleme töreninden sorumlu memur ve amirler bulunup Halkın teveccühünü kazanan Millet İttifakı ve Eflani Halkından özür dilemelidir. Eflani Bürokratların memurların esiri olamaz halkın temsilcisi, sözcüsü parti Başkanları yok sayılamaz olası , Bu ayıp Kimin? Gerekli düzenlemeleri yapan kişi, En üst seviyeden uyarılmasını ve Millete ittifakı parti Temsilcileriden özür dilemelidir. Söz Eflani Halkının ve Milletimizindir…

https://www.facebook.com/ahmet.aytac.31105674/posts/2664047917180363

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir