BERCE – Eflani Tarım İşletmeleri

Berce Eflani Tarım İşletmeleri
Berce Eflani Tarım İşletmeleri

Berce’nin hedefi kırsal üreticinin verimini artırıp pazara entegre ederek ortaya çıkacak katma değeri paylaşmaktır. İş planının iki temel taşı büyükbaş süt hayvancılığı ile tarla ve yem bitkileri üretimidir. Şirket, verimli olabilecek fakat göç, pazara uzaklık, sermaye eksikliği gibi sebeplerle potansiyelinin gerisinde kalmış bölgelerde yapılanmayı tercih etmektedir. Başlangıç için seçilen pilot bölge Karabük ilinin Eflani ilçesidir.

 

Süt hayvancılığını geliştirmek için Berce, üreticiye barınak, damızlık hayvan ve kredi konularında olanaklar sağlayacak, Berce’nin şartlarında yatırım ve üretim yapan üreticilerle de yem, süt ve damızlık hayvan ticareti yapacaktır. Tarla ve yem bitkileri üretiminde ise Berce bir yandan ekilmeyen arazileri kiralayıp kendi olanaklarıyla işlerken bir yandan da bölgedeki üreticilerle birlikte paylaşımlı bir üretim modeli oluşturarak çalışacaktır.

 

Bu amaçlar doğrultusunda Berce faaliyette olduğu her bölgede bir Bölge Merkezi, bir Dana-Düve Bakım Merkezi, bir ya da daha çok da Köy Bakım Merkezi, Yem Hammadde Deposu, ve Yem Karıştırma Tesisi kurmayı planlamaktadır. Bazı bölgelerde bunların yanı sıra Berce, Kesimhane, Tahıl Alım İstasyonları ve Tarımsal Ürün Emanet Depoları da kurulması düşünülmektedir.

 

Berce bu iş planını uygularken dolaylı iştiraki olduğu Doruk Şirketler Grubu’nun sermaye gücü, oluşturduğu dikey değer zinciri ve iş ortaklıklarından da yararlanacak şekilde yapılanmıştır.

 

İletişim

Yukarı Dudulu Mah. Türker Cad. No:41 Ümraniye/İstanbul

Tel: 0216 527 30 20

Faks: 0216 527 43 80

E-mail: info@dorukgroup.com.tr

Web: doruktrading.com

 

Berce Eflani Tarım İşletmeleri

Berce Eflani Tarım İşletmeleri

Tabaklar Mahallesi Kıran Mevkii

78300

Eflani, Karabük

Tel: +90 (370) 461 24 36

Faks: +90 (370) 461 24 40

Tel: +90 (436) 231 21 80

E-posta: eflani@berce.com.tr

 Berce Eflani Haberleri İçin Tıklayınız

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir