Çetinkaya, Eflani’den Karabük’e Seslendi

Karabük Basının Amiral Gemisi, İlimizin Tek Uydu Yayını Yapan Televizyonu BRTV’nin yönetici ve çalışanları Eflani Ortakçı Göletinde güzel bir gün geçirdiler.

BRTV yönetici ve çalışanları Eflani Bostancı Köyü Muhtarı Vasfi Karagözoğlu ev sahipliğinde Eflani Park’ta bir araya geldi. Aslında bir nevi dinleme ve stres atma toplantısı olsa da, muhteşem doğada Eflani ve Karabük sorunları değerlendirildi.

Ev sahipliği yapan ve ayrıca göletin bulunduğu köyün muhtarı olan Vasfi Karagözoğlu ve gölet işletmecisi Ersin Toraman gölet yolunun yetersizliğinden bahsettiler. Mehmet Çetinkaya’da yıllar önce Karabük’ün ilk valisi ile gölete gelişlerini anlattı ve “3 senedir buradan bas bas bağırıyorum toz var, insanlar burada toz yiyorlar” dedi.

Hepsi ve daha fazlası için videoyu izleyebilirsiniz;

https://www.youtube.com/watch?v=aipk7nXcFgA

Mehmet Çetinkaya, BRTV’nin Eflani Kampında Karabük’te Son Dönemde Yaşanan Olaylarda değindi. Çetinkaya yaptığı açıklamada;

İşte BRTV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya’nın Açıklaması;

Biz bu şehire yaklaşık 30-35 senedir basın hizmeti yapıyoruz. İlimize gelen başta ilk Cemal Ayman olmak üzere şu ana kadar kim görev yaptıysa bütün bürokratlarla üst düzey alt düzey bürokratlarla seçilmişler ile gerçekten güzel ilişkiler içinde bir çeyrek asır tamamladık. 

Son günlerde bakıyorum Karabük’te bir moda haline geldi. 

Karabük ile ilgili bir veya Filyos ile ilgili bir toplantı yapılıyor. çok önemli 30 senedir Filyos Filyos diyen biziz Filyos’un F’s’ini bilmeyen bir takım insanlar basın dışarı falan diye bir takım sözler sarf ediyorlar basın dışarı çıkıyor kuzu kuzu, 

Karabük Safranbolu Eflani Eskipazar Yenice Ovacık turizm ile ilgili yani, Bu ilim turizm ile ilgili bir toplantı yapılıyor. Bu memleketin Türkiye’de ve dünyada tanıtan Karabük basını BRTV amiral gemisi olmak üzere toplantının hemen başında 1-2 görüntü alıp turizm toplantısından basın çıkarılıyor. 

Turizm toplantısı gizlenecek ne olur Allah aşkına, kamuoyuna soruyorum halka “Turizm toplantısında gizlenecek ne olur” burada gerçekten Karabük turizmini Türkiye ve dünyaya tanıtan Karabük basınından ne saklanıyor arkadaşlar, 

Eflani’den Ortakçı göletinden Karabük’teki tüm ilgililere sesleniyorum; Karabük’te gizli bir toplantı olmaz, Türkiye’de gizli toplantılar Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde özel oturumla olur o bile neticede duyulur. Yani Karabük’te gizli toplantı ne olur Allah aşkına çok ayıp bir şey. 

Ben bir defa şu an Düzce Belediye Başkanı olan Sayın Faruk Özlü’nün Sanayi Bakanı olduğu dönemde işçi lokalin de büyük kulüpte basın dışarıda iğrenç bir ses duydum toplantı halindeydik orada söz aldım dedim ki; “Sayın Bakanım basın dışarı ne demek? Bu çok iğrenç bir laf, basın dışarı deniyor, burada 500 kişi 400 kişi gizli saklı ne konuşacaksınız” dedim 

-Çok haklısın Mehmet Bey dediler. Aslında orada seslenmiştim, bu işi Karabük’te yapmayın bir daha diye. Buradan Eflani’den bir kez daha sesleniyorum; Bundan sonraki basın toplantılarına bizzat gideceğim basın dışarı diyen kimse sen dışarı kardeşim diyeceğim basın dışarı diye bir anons yapan kişi olursa orada “Sen Dışarı Kardeşim” diye söyleyeceğim. Buradan Karabük basınına da çağır da bulunuyorum kuzu kuzu dışarı çıkmaya gerek yok. Biz görevimizi yapıyoruz yapmaya devam edeceğiz kimsenin kaprisini çekecek halimiz de yok. Ömrümüzü bu şehirde basın mücadelesine vermiş Karabük basındaki onurlu insanlar olarak biz ve diğerleri basın dışarı laflarına artık aldırış etmeyeceğiz, ağırlığımız koyacağız. Dedi. 

https://www.youtube.com/watch?v=1h6ouTdrNAM

BRTV’nin Eflani Kampının Haber Videosu İçin Tıklayınız

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir