Eflani, Bostancılar Göleti

Bostancılar Göleti

Bostancılar Göleti, Eflani İlçe merkezine en yakın gölettir. Hemen hemen yürüme mesafesindedir. İlçemizin Kuzey batısında Ovaçalış-Soğucak Yolu üzerinde yer alır. Eflani Merkeze uzaklığı 2-3 km. civarındadır. Yolu asfalttır.

Bostancılar Göleti yaklaşık 1,2 Km uzunluğunda, yer yer 250-300 metre genişlikte ve yaklaşık 20-25 m derinliğindedir.  Saçak deresinden beslenmektedir. Sulama amacıyla yapılmıştır. Yapımına 1978 yılında başlanmış, 1984 yılında bitirilmiştir.

Diğer Göletlerimizden ayrılan özelliği ise göletin içerisinde bir okul bulunmasıdır!

Göletin bulunduğu alan gölet yapılmadan önce yerleşim bölgesiydi, burada bir okul bulunmaktaydı. Gölet yapıldıktan sonra bu okul gölün suları içinde kalmıştır. Suların aşırı çekildiği bazı yıllarda göletin içinde bu yapıların çatısı gözükmektedir.

Gölette genellikle kayık ve sal mevcuttur. Merkeze yakın olması nedeniyle genelde tercih edilir. Yakın zamanda yeni tesislerin kurulması planlanmaktadır.

Eflani Bostancılar Göleti, Eflani Gölü
Eflani Bostancılar Göleti Karabük
Göletin İçindeki Okul, Eflani Karabük
Bostancılar Göleti İçinde kalan okulun çatısı
Bostancılar Göleti Havadan Drone
Göletin Havadan Görüntüsü

BU YAZININ TÜM HAKLARI www.eflanim.com SİTESİNE AİTTİR. LÜTFEN KAYNAK OLARAK GÖSTERİN!

Eflani Haber Portalı Yazısına Yorum Yapın

Eflani Haber Bilgi Portalı

Eflani Haber ve Bilgi Portalı, Profesyonel Bir Eflani Sevgisiyle Yönetilmektedir. Sitemizde Eflani İle Alakalı Bir Çok Bilgi ve Güncel Haberleri Bulabilirsiniz. Teşekkür Etmek İçin İletişim Kısmından Bize Ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “Eflani, Bostancılar Göleti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir