Eflani, Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesini İSTİYOR

Eflani’ye bir hayvancılık organize sanayinin yakışacağını bir çok kez dile getirdik. Ülkemizde son dönemde hep kırmızı et fiyatları konuşuluyor. Bu sorunun uzun vade de yerli üretimi arttırarak son bulacağına hemen hemen herkes hem fikir. İşte tam bu noktada Batı Karadeniz’in göbeği, hayvancılık için her şeyin müsait olduğu Eflani’de bir organize sanayi kurulması çok büyük önem arz etmektedir. Bu organize sanayi için çok çalışmamız lazım.

Bir çok kez yazılarından istifade ettiğimiz, Eflanili hemşerimiz Ahmet Gölbek’in son dönemde yazdığı yazıları burada paylaşıyoruz;

KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI MECLİS BAŞKANI SAYIN TİMURÇİN SAYLAR,YÖNETİM KURULU BAŞKANI SAYIN TUNCAY ÖZCAN CİDDİ..
Geçtiğimiz gün,Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın TUNCAY ÖZCAN ile uzunca bir süre sohbet ettik.
Biliyorsunuz KARABÜK TİCARET ve SANAYİ ODASI çok faal.
Özellikle ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ konusunda,adeta,uzmanlık kazandılar,Karabük ORGANİZE SANAYİ,İsmetpaşa ORGANİZE SANAYİ,Yenice ORGANİZE SANAYİ,Karabük TİCARET/SANAYİ ODASI’NIN inisiyatifinde,çalışmaları Karabük TSO yürütüyor.
Sohbetin bir yerinde Sayın TUNCAY ÖZCAN,Ülkenin en önemli gündemi olan KIRMIZI ET AÇIĞI ve yapılan KIRMIZI ET İTHALİNE sözü getirdi ve EFLANİ HAYVANCILIK İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’Nİ 1.5 yıl içinde kurup,çalıştırabilecek donanımlarının olduğuna işaret etti.
Sayın TİMURÇİN SAYLAR’DA,özellikle GIDA-TARIM-HAYVANCILIK Bakanı Sayın AHMET EŞREF FAKIBABA’NIN Şanlı Urfa Bölgesi’nde bu anlamda çok ciddi çabalarının olduğuna dikkat çekerek “İLGİ İLE İZLİYORUM VE EFLANİ’Yİ BU ANLAMDA HEP DÜŞÜNÜYORUM..” gibi ifadeler kullandı..
EFLANİ HAYVANCILIK POTANSİYELİ YÜKSEK BİR İLÇE..
Kaldı ki hemen 30 kilometre ötesinde PINARBAŞI ve DADAY İlçelerinin hayvancılık potansiyeli çok/çok yüksek ve EFLANİ HAYVANCILIK İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ çok çabuk toparlanır,dolar görüşünü de dile getirdiler..
DİLERİZ BÖYLE BİR KONU ETE/KEMİĞE BÜRÜNÜR,BU YATIRIM YAPILIR..
EFLANİ İlçesi TİCARET ve SANAYİ ODASI Bağlamında SAFRANBOLU’YA bağlı,ancak,Safranbolu TSO daha çok turizme odaklanmış,ORGANİZE SANAYİ Bölgesi falan pek gündemlerinde yok.
KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI,BU KONUDA HAYLİ İSTEKLİ..

Her Telden (29.Kasım.2017)

23 ARALIK GÜNÜ,AK PARTİ İL KONGRESİ İÇİN KARABÜK’E GELECEK OLAN BAŞBAKAN SAYIN BİNALİ YILDIRIM VE “HAVAALANI OLAYI..”
Başbakan Sayın BİNALİ YILDIRIM 23 Aralık günü AK Parti Karabük İl Kongresi’ne katılmak üzere Kentimize gelecek ve Sayın YILDIRIM bu ziyaret sırasında “NE OLDU SİZİN HAVAALANI İŞİ.Sayın ŞEFİK DİZDAR ALT YAPIYI BİTİRDİ Mİ..?” diye sorarsa ne cevap verilebilir.
Aslında biliyorsunuz,yapılacak iş TAM ANLAMI İLE BİR HAVAALANI DA değil,Sivil Havacılık Yüksek Okulu UÇUŞ EĞİTİM PİSTİ ve Karabük bunun ilerleyen süreçte KARABÜK HAVAALANI olacağı umudu ile olaya sahip çıkıyor.
Her neyse artık.
Yine biliyorsunuz,Başbakan Sayın BİNALİ YILDIRIM,geçtiğimiz mart ayında Karabük’e geldi ve Sayın ŞEFİK DİZDAR’I Miting Meydanında ki onbinlerce kişiye tanıttı “HAVAALANI ALT YAPISINI ŞEFİK BEY YAPTIRACAK..” diyerek Sayın DİZDAR’I alkışlattı.
Şimdi Başbakan Sayın BİNALİ YILDIRIM 23 Aralık günü Karabük’e geldiğinde “NE OLDU HAVAALANI OLAYI.ŞEFİK DİZDAR BEY,ALT YAPI ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI MI..” diye sorarsa ne cevap verilebilir..
“EFENDİM ARAZİ SORUNUNU HALLEDEMEDİK..” denilebilir mi..?
Yoksa Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN dediği gibi “BU YERDEN VAZGEÇTİK,HAVAALANI’NI EFLANİ İLÇESİNE KURMA KARARI ALDIK MI..” denilebilir..
İnşaallah Sayın BİNALİ YILDIRIM bu işi sormaz,fazla kurcalamaz..

Her Telden (29.Kasım.2017)

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir