Arazi Bulunursa Eflani’ye Organize Sanayi Kurulur!

ahmet-golbek-eflani


Karabük’ün duayen gazetecilerinden her telden yazılarıyla bilinen Bölgenin Sesi Gazetesi yazarı Ahmet Gölbek bugünkü yazısında bir dostu ile aralarında geçen konuşmayı yazdı.
Bu konuşmada dostunun gerekli büyüklükteki bir arazinin bulunması durumunda Eflani’de hayvancılıkla alakalı bir organize sanayinin kurulabileceğini belirttiğini ifade etti.
İşte Sayın Gölbek’in o yazısı;

“GEREKEN BÜYÜKLÜKTE ARAZİ BULUNSUN,EFLANİ HAYVANCILIK,BESİCİLİK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULUR.”
Geçtiğimiz gün,ANKARADAN birkaç dostumuzla görüştük,sohbet ettik,içlerinden bir tanesi SANAYİ/BİLİM/TEKNOLOJİ Bakanlığı’nda ve ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ ile ilgili bir birimde üst düzey yönetici.
SOHBET EDERKEN O KARDEŞ ÇOK ÖNEMLİ BİRŞEY SÖYLEDİ.
“MADEM EFLANİ İLÇESİ ÇOK ELVERİŞLİ,O ZAMAN GEREKLİ BÜYÜKLÜKTE ARAZİ GÖSTERSİNLER,HAYVANCILIK,BESİ VE SÜTÇÜLÜK İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ORAYA KURULUR..” şeklinde bilgiler verdi.
“ANCAK,BUNUN İÇİN BİR GİRİŞİM YAPILMASI GEREK..”
Bunları söyledi o kardeşimiz..
EFLANİ ve OVACIK İlçeleri GÖÇ VERİYOR..
Örneğin Sayın İBRAHİM ERTUĞRUL Eflani Belediye Başkanı olduğunda ki EFLANİ NÜFUSU ile bugün ki Eflani nüfusu arasında eksiye giden bir fark olduğu kesin.
2009 Yılından bu yana KAPATILAN RESMİ BİRİMLER OLDU..”
MESLEK YÜKSEKOKULU açılmasına karşın,Eflani nüfusu henüz kıpırdanmadı,eksilmeye devam ediyor bile sayılabilir,o nedenle İlçe geleneğinde bulunan HAYVANCILIK sektörü İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ile canlandırılabilir belki.
O KARDEŞİMİZ “BAŞVURU YAPAR OLURSA,GİRİŞİM BAŞLAR..”dedi.
Başvuruyu/gerekli çalışmayı biz başlatacak değiliz herhalde..!!

Kaynak: Bolgenin Sesi Gazetesi

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir