Eflani Kaymakamlığı; Tabletler İhtiyaç Sahiplerine Ulaştı

Tüm Türkiye ile beraber Eflani’de de uzaktan eğitime destek olmak üzere; Bakanlık, Kaymakamlık, STK’lar ve Hayırseverlerden oluşan geniş bir katılımla ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet desteği sağlandı.

Sizlere daha önce Eflani’de geçekleşen tablet desteklerini, Safranbolu TSO’dan Eflanili Öğrencilere Tablet Desteği ve Bakanlığın Gönderdiği 75 Tablet Sahiplerine Ulaştı haberleriyle duyurmuştuk.

Bu gelişmelerin ardından CHP İlçe Başkanı Ahmet Aytaç, sosyal medya hesabından yaptığı bazı paylaşımlarla tabletlerin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmadığı iddia etmişti.

Eflani Kaymakamlığında bugün yapılan açıklama ile tablet dağıtımına devam edildiği ve toplam dağıtılan tablet sayıları paylaşıldı. Bakanlığın FATİH projesi hariç olmak üzere sadece uzaktan eğitim süresinde 164 tabletin dağıtıldığı duyuldu. Bu rakama göre sadece bu süreçte Eflani’deki her 4 çocuktan 1’i tablet sahibi oldu.

Kaymakamlığın Açıklaması;

Kaymakamlığımızca İlçemizdeki İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Tablet Dağıtımı Yapıldı.
Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından gönderilen ayrıca Safranbolu Ticaret Odası, EFKO yönetim kurulu adına Başkan Vasfi Karagözoğlu, İlçemiz Okullarında Görev yapan Öğretmenlerimiz ve İlçe Kaymakamlığımızca temin edilen toplamda 164 adet tablet, öğrencilerimize ve ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildi.
Kaymakamlık Makamında gerçekleştirilen tablet dağıtım törenine Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelebi, EFKO yönetim Kurulu Başkanı Vasfi Karagözoğlu ile İlçe SYDV Müdür V. Engin Özgenç katıldı.
Kaymakamımız Sayın İbrahim ŞenkonTablet ve internet yardımları konusunda özveri gösteren ve bağışta bulunan başta ilçemiz de görev yapan Kıymetli Öğretmenlerimize, EFKO yönetim Kurulu Başkanı Vasfi Karagözoğlu’na Safranbolu TSO Başkanı Ali Sami Acar ve Yönetim Kuruluna teşekkür ediyorum“ diye konuştu.
Milli Eğitim Bakanlığı : 75
Eflani Kaymakamlığı : 53
Öğretmenlerimiz : 19
EFKO : 10
Safranbolu TSO. : 7
Toplam : 164

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çelebi’de; “Tablet konusunda desteklerinden dolayı başta Sayın Kaymakamımız İbrahim Şenkon Bey’e, Safranbolu TSO’ya, EFKO Başkanı Vasfı Karagözoğlu’na ve en büyük tebriği hak eden ilçemiz Millî Eğitim ailesinin tüm çalışanlarına teşekkürü borç bilirim. Tüm tabletler Bakanlığımızın yaptığı çalışmalar sonucu gönderdiği listelere, İlçemiz SYDV’nin titiz çalışmaları ve idareci ve öğretmen arkadaşlarımızın yaptığı titiz çalışma sonucu ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırılmaktadır. İnşallah hayırseverlerimizin vereceği destekler sayesinde hiçbir ihtiyaç sahibi kalmayacaktır.” dedi

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir