Eflani Köylerinde Kapsama Alanı Genişliyor

eflani-koyleri-telefon-verici


Eflani Köylerinde ki önemli sorunlarından birisi de çekmeyen cep telefonlarıdır. Geçtiğimiz yıl Cep Telefonunun Çekmediği %1′lik Yerdir; “Eflâni” yazımızla bu durumu dile getirmiştik.
Bir yıl sonra baktığımızda bu sorunun çözümü noktasında önemli gelişmeler yaşandı. Alpagut Köyü, Hıdırlı Mahallesine yapılan ve 2 gün önce hizmete giren cep telefonu vericisi sayesinde bu bölgede ki cep telefonu çekmeme sorunu giderilmiş oldu. Daha öncesinde bu bölge de belirli yerlerde, Eflani, Pınarbaşı, Ballıdağ ve Selalmaz gibi baz istasyonlarından zar zor sinyal alınabilirken faaliyete geçen bu baz istasyonu sayesinde tüm operatörler full çekmeye başladı.
Ayrıca Gökgöz ve Karlı köyleri arasında yer alan Ayı Tepesi mevkiine bir verici direği dikildi. Bu direğe elektrik taşıyacak direklerinde dikilmesinin ardından bu vericide hizmete girerek bu bölgede ki sorunda giderilmiş olacak.
Bütün bu gelişmelere rağmen tüm köylerimiz de sorunun giderildiğini söylemek güç, Afşar-Müftüler-Güngören-Hacıagaç… gibi köylerimizde hâlâ sorun devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda tüm köylerimiz kesintisiz iletişime kavuşur…

Alpagut Köyü, Hıdırlı Mahallesi Cep Telefonu Vericisi;
Alpagut Köyü Hıdırlı Cep Telefonu

Gökgöz, Karlı Köyü Cep Telefonu Vericisi
Karlı - Gökgöz cEp Telefonu vericisi

Bu Yazının Tüm Hakları “www.eflanim.com”a Aittir. Kaynak Göstermeksizin Tekrar Paylaşılamaz!

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir