Eflani’de 18 Mart Bir Dizi Etkinlikle Kutlandı

18mart-kutlamalari

 Eflani’de 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99. yıldönümü törenlerle kutlandı.
Tören 18 Mart 2014 Salı  Günü saat 10.00’da Atatürk Anıtı’na Çelenk Koyma Töreni ile başladı. Törene İlçe Kaymakamı Sayın Tolga ÖZDEMİR, İlçe Jandarma ve Garnizon Komutanı Rifat GÖKTÜRK, Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL, Emniyet Amiri Musa ÇELEBİ, Daire Amirleri, Şehit aileleri ve yakınları, öğrencilerden bir grup ve vatandaşlar katıldı.
Programa saat 10.30’da İMKB Eflani ÇPL Çok Amaçlı Salonunda devam edildi. İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle programın açılışı yapıldı. Bir öğrencimiz tarafından Kur’an-Kerim okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Şiirler okundu. Video, slayt ve oratoryo gösterileri yapıldı. Öğrencilerin sunduğu gösteriler beğeni ile izlendi.
İlçemiz öğrencileri arasında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle program sona erdi.
Programdan sonra İlçe Kaymakamı Sayın Tolga ÖZDEMİR programa katılanlarla beraber İlçe jandarma Komutanlığında düzenlenen yemekli programda şehit anneleri ile bir araya gelerek onlarla bir süre sohbet etti. Program sonunda şehit ailelerine çeşitli hediyeler verildi.

Haber Fotoğrafları İçin Tıklayınız

Kaynak: Eflani Kaymakamlığı

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir