İlköğretim Haftası Bir Dizi Etkinlikle Kutlandı – 2021

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası İlçemiz de coşkuyla kutlandı. Kutlama Programı, Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma töreniyle başladı.

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet ÇELEBİ, Şube Müdürleri, Kurum Amirleri, STK ve Siyasi Parti Temsilcileri, Okul yöneticileri, Öğretmen ve Öğrencilerin katılımıyla düzenlenen törende Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın eşliğinde şanlı bayrağımız öğrenciler tarafından göndere çekildi.

İlköğretim Haftası Kutlama Programı, Eflani İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesin de düzenlenen etkinliklerle devam etti. Törene Kaymakamımız Ahmet TAN beraberinde Belediye Başkan V. Erdal KARAMAN, İlçe Jandarma Komutanı İsmail KESKİNLİ, İlçe Emniyet Amiri Cemalettin BULUT, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELEBİ, İl Genel Meclis Üyesi Ahmet KOÇ, İlçe Kurum Müdürleri, Okul yöneticileri, Öğretmen ve Öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlama töreninin açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELEBİ yaptı.

ÇELEBİ konuşmasında “Uzun bir aradan sonra yeni eğitim öğretim yılına okullarımızda tam zamanlı ve yüz yüze olarak başlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Son bir buçuk yıldır salgın yüzünden okullarımızdan çoğunlukla uzak kaldık. Bu süreci, hep birlikte en verimli şekilde geçirmeye çalıştık. Ancak okullarımızda yüz yüze olmanın, sınıflarımızda öğrencilerimizle göz göze gelmenin eğitim öğretim için vazgeçilmez unsur olduğunu bir kez daha idrak ettik. Bu sebeple, bizlere emanet olan sevgili yavrularımızın eğitimlerine okullarımızda sağlıkla devam edebilmeleri için bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz. Sağlıklı, iyi yetişmiş nesillerle milletçe huzur ve barış içerisinde nice eğitim öğretim yıllarında buluşmak temennisiyle, İlköğretim Hafta’mız kutlu olsun.” dedi.

İlköğretim Haftası Münasebetiyle Atatürk İlkokulu Öğrencileri Kaymakamımız Ahmet Tan’ı Makamında Ziyaret Ettiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelebi’nin eşliğinde Atatürk ilk okulu Öğretmen ve Öğrencileriyle birlikte Kaymakamımız Ahmet Tan’ı makamında ziyaret ettiler. Öğrencilerin geleceğe dair düşüncelerini dinleyerek bir süre sohbet eden Kaymakam TAN ziyaretlerinden duyduğu memnuniyetini dile getirerek Öğretmen ve Öğrencilere teşekkür ederek, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, gençlerimize ve onları emanet ettiğimiz öğretmenlerimize 2021-2022 eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum” dedi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir