Belediye Sosyal Tesis ve Misafirhanesi, Huzurevi mi Oluyor?

2011 yılında ilçemiz Çalışlar Mahallesi Kama Mevkiinde temeli atılan Belediye Sosyal Tesisi ve Misafirhanesi bir türlü bitirilemedi.

Yakın zamanda geride bıraktığımız yerel seçimlerde de adaylar bu bina hakkında konuşmuştu. Hatta burayı huzur evine dönüştüreceklerini dile getiren başkan adayları olmuştu. (bakınız)

Geçtiğimiz günlerde Eflani’nin tanınan simalarından Mehmet Atik sosyal medya hesabında bu binanın Eflanili İş Adamı Mustafa Özaydın ve oğlu Uğur Özaydın tarafından huzur ve yaşlılar evi olacağını paylaştı (Bakınız)

Karabük’ün duayen gazetecilerinden hemşerimiz Ahmet Gölbek’te bugünkü köşe yazısında bu binaya değindi. İşte o yazı;

EFLANİ BELEDİYESİ’NİN “YILLAR ÖNCE BAŞLAYIP/BİTİREMEDİĞİ BİR İNŞAATI..” EFLANİ’Lİ İŞADAMI SAYIN MUSTAFA ÖZAYDIN ELE ALACAK..
Eflani Belediyesi tarafından yıllar önce başlatılan ve halen bitirilemeyen bir inşaat var,yıllardır öylece duruyor ve bitirilemedi,şimdi yeni bir gelişme olduğundan söz edilerek “BURASI EFLANİ AÇISINDAN ÇOK VERİMLİ BİR BİÇİMDE BİTİRİLECEK..” ifadeleri kullanılıyor..
Yıllarca İstanbul’da Fırıncılar Dernek Başkanlığı da yapmış olan,çok eski dostumuz,arkadaşımız,İş Adamı Sayın MUSTAFA ÖZAYDINLI bu inşaatı bitirerek bir HAYIR KURUMU olarak çalıştırılmasını temin edecekmiş.
Bilindiği gibi Eflani İlçesi 2009 lu yıllarda 3400 civarında bir nüfusa sahipti ve şu an itibarı ile 2000 civarına kadar indi/indirildi,kapatılan birçok Resmi Kurum ve İlçenin durumu nüfusun azalmasına yol açtı.
Sayın MUSTAFA ÖZAYDINLI,Eflani Belediyesi’nin başlayıp/bitiremediği ve EFLANİ İNSANI tarafından “GAMA OLARAK..” bilinen yerde ki o binayı bitirip,bir Hayır Kurumu’nun işletmesine tevdi edecek yolunda haberler,İlçe sakinlerince sevindirici bir gelişme olarak görülüyor.
İlçenin ticaret yaşamının gerilemesinin durması veya en azından bir nebze çözüm olması açısından “BU BİNANIN BİTİRİLİP İŞLER HALE GETİRİLMESİNİN..” yararlı olacağına da işaret ediliyor.
Sayın MUSTAFA ÖZAYDIN dileriz bu işi başaracaktır..

Kaynak

Gene Ahmet Gölbek bizim aylar önce “Bu Gidiş Nereye Eflanim!” yazımızda dile getirdiğimiz “Eflani Seyir Terası” fikrimizi destekler nitelikte bir yazı kaleme aldı.

AYNI,YENİCE BELEDİYESİ’NİN YAPTIRDIĞI “IHLAMUR TERAS SEYİR ALANI GİBİ..” EFLANİ “TOKAR TEPESİ SEYİR ALANI YAPILABİLSE İYİ OLUR..”
Geçtiğimiz günlerde EFLANİ’Lİ BİRKAÇ DOSTUMUZLA sohbet ediyorduk,bir ara YENİCE Belediyesi’nin yaptırdığı IHLAMUR TERAS olayı gündeme geldi..
Orada “YENİCE BELEDİYESİ BÖYLE BİR TESİSİ YAPTIRARAK MÜTHİŞ BİR İŞİ BAŞARMIŞ..” fikri geniş bir kabul gördü ve gerçekten de YENİCE Belediyesi imkanları ile böyle bir tesisin yapılabilmesi,gerçekten büyük başarı.
Sohbet sırasında “ÖRNEĞİN EFLANİ TOKAR TEPESİ’NE,BÖYLE BİR SEYİR TERASI,YEMEK YENİLEBİLECEK,KAHVALTI YAPILABİLECEK BİR TESİS YAPILAMAZ MI..?” gibi bir konu gündeme geldi.
Hatta orada bulunan bir Kardeşimiz “YAHU ABİ,SEN EN AZ 20-25 YILDIR EFLANİ HAYVANCILIK/BESİCİLİK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ FİKRİ ÜZERİNDE DURURSUN,NE OLDU,YAPILDI MI/KURULDU MU..” falan dedi.
Sahi EFLANİ TOKAR TEPESİ SEYİR TERASI KURULABİLİR Mİ acaba..?
Yenice İlçesi IHLAMUR TERASINDAN ciddi gelirler elde ediyor..
Bilemiyoruz böyle bir gelişme olur mu/olabilir mi..?

Kaynak

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir