Eflani’nin Orman Müdürlüğü Umutları Başka Bahara Mı Kaldı?

9 Orman Bölge Müdürlüğünde, 9 Orman İşletme ve 2 Orman Fidanlık Müdürlüğü kurulmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Ancak yeni kurulan Orman İşletme Müdürlükleri arasında Eflani Orman İşletme Müdürlüğü yer almadı.

Geçen yıl sonunda Yağlıca Orman Deposunun kapatılacağı haberinin ortaya çıkması ile Eflani Orman İşletme Müdürlüğü bir kez daha gündeme gelmişti. Bizde Yağlıca Orman Deposu Kapatılıyor mu? haberimizle neden Eflani’ye orman işletme müdürlüğü gerektiğini ve yapılan çalışmaları kısaca özetlemiştik. Aynı haberin içeriğinde CHP İlçe Başkanı Ahmet Aytaç‘ın konuyla ilgili paylaşımını, İYİ Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Bulut‘un ve Saadet Partisi İlçe Başkanı Ramazan Erenoğlu‘nun aynı dönemdeki açıklamalarını ve de Eflani (Ef-Ko) Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Vasfi Karagözoğlu‘nun çalışmalarını aktarmıştık.

Bu gelişmelerinin ardından Ak Parti Eflani İlçe Başkanı Muhammet Ersin Cebeci Sosyal Medya Hesabından Yağlıca Orman Deposu Hakkında Bir Bilgilendirme Yazısı Paylaşmıştı. Bunu da Ak Parti İlçe Başkanı Cebeci’den Yağlıca Paylaşımı haberimizle sizlere duyurmuştuk. Tüm süreç sonunda 9 Orman İşletme Müdürlüğü, 2 Orman Fidanlık Müdürlüğü Kuruldu. Ankara Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Eskipazar Orman İşletme Müdürlüğünün ise Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğüne bağlanmasına karar verildi. Ancak Eflani Orman İşletme Müdürlüğü Kurulmadı.

Konu hakkında Eflani Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ahmet Aytaç “Eflani Orman İşleme Müdürlüğü Bir Başka Bahara mı kaldı?” ifadelerini kullanarak bir açıklama yaptı.

Aytaç; ” Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile 10 ilde yeni Orman işletme ve fidanlık müdürlüğü kuruldu. Eskipazar Orman İşletme Müdürlüğü Zonguldak Bölge müdürlüğüne bağlanırken. Bir çok ilçede yeni orman işletme müdürlükleri kuruldu. Eflani’de siyaset malzemesi yapılan ve söz verilen Orman İşletme müdürlüğü ne oldu da kurulamadı?” dedi

“Orman İşletme müdürlüğü bekleyen Eflani’de Yağlıca Orman depolama tesisi kapandı?”

Eflani Yağlıca Orman depolama tesisinin kapandığına vurgu yapan Aytaç, “Eflani Halkı şunları merak ediyor;
1) Yağlıca Orman Depolama Tesisi 2022 yılında tamamen kalkacağı doğru mu?
2) Orman İşletme müdürlüğü sözü siyasi bir malzeme olup gündem değiştirmek amacıyla ortaya atıldı?
3) Yağlıca Orman Depolama Tesisi ne olacak?
4) Yağlıca Orman Depolama Tesisi Kırıklara taşındı. Eflani köylüsü kışlık orman ihtiyacını Safranbolu Kırıklar Orman İşletme Şefliğinden tedarik edecek. Ovacık’ın kurbanı mı oluyor?.. “Eflani,!! söz Eflani” derken, %78 oyun karşılığı bu mu?” ifadelerinde bulundu.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir