Erenoğlu, “Eflani Safranbolu’ya Bağlı”

Saadet Partisi Eflani İlçe Başkanı Ramazan Erenoğlu, yaptığı son açıklama ile Yağlıca Orman Deposunun kapatılacak olmasıyla Adliye ve Elektrik Abonelik işlemlerinin ardından orman ihtiyaçları için de Safranbolu’ya bağlı hale geldiğimizi dile getirdi.

İşte o açıklama;

Sevgili Eflani hemşerilerimiz.
Ülkemiz genelinde olduğu gibi ne yazık ki Eflanimizde de sorunlarımız aynı. Çünkü yönetenlerin aldığı kararlar İl ve İlçelerde aynı anda uygulandığı için benzer sorunlarla baş başa kalıyoruz. Biz bu sorunları çözmenin tek yolu istişare, liyakat ve adalet olarak görmekteyiz. Fakat Eflanimizde ne yazık ki kamu kurumları elimizden alınmakla beraber söz verilen Eflani orman işletme müdürlüğü açılma kararı alınmadı. Eflani yağlıca orman işletme deposu ne yazık ki Safranbolu kırıklar deposuna taşınacak. Daha düne kadar Eflanimizden Adliyenin kapatılıp Safranbolu Adliyesine taşınmasını Eflâni’de ki insanımızın en temel hakkı olan adalet arama hakkını zorlaştırdığını ve insan haklarına aykırı olduğunu dile getirdiğimiz gibi Eflani orman işletme deposunun kırıklar mevkiine alınması Eflani köylüsünü sıkıntıya sokacaktır. AKP yönetimi kendileri için itibardan tasarruf olmaz anlayışı ile hareket ederken vatandaşa gelince kamu kurumlarını vatandaşın elinin altından almaktan çekinmiyor. Eflâni’de düne kadar enerjisa plan proje açma kapama işlemleri Eflanimiz de yapılırken şuan ne yazık ki Safranbolu da yapılıyor.
Eflâni yönetiminde söz sahibi olan yetkililer, yeniden bu kurumları tekrar İlçemize getirmek için harekete geçmeli fikir alışverişi yapılması gerekmektedir. Bu sorunları AKP yönetimi ilçemizden alınan kamu kurumlarını görmezden gelmektedir şunu unutmayalım ki siyasi partiler ve makamlar gelip geçicidir. Kazanan Eflani halkımız olsun. Saadet Partisi olarak bu sorunları çözmeleri için elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya hazırız. Yeter ki bu konuları dert edinelim saygılarımla.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir