Eflani’nin Boynu Bükük Kaldı

Karabük duayen gazetecilerinden Eflanili Ahmet Gölbek, bir çok sefer olduğunu gibi gene köşesinde Eflani’ye yer verdi. Başbakan Binali Yıldırım’ın Karabük ziyaretini değerlendiren Gölbek, Binali Yıldırım’ın diğer ilçelere yapılan hizmetleri sayarken ağzından Eflani sözünün çıkmadığına işaret etti.
İşte Eflani Sevdalısı Usta Gazetecinin Yazdıkları;

Ahmet Gölbek’in 5 Haziran 2018 Tarihli Yazısı;
BAŞBAKAN SAYIN BİNALİ YILDIRIM “YENİCE MYO’YA İKİ YENİ BÖLÜM VE OSB,OVACIK’A GÖLET, ESKİPAZAR’A OSB..” DEDİ,YA DİĞER İLÇELER…
Başbakan Sayın BİNALİ YILDIRIM,Pazar günü düzenlenen MİTİNGDE Karabük’e yapılan yatırımlar hakkında bilgiler verdi ve 16 yıllık AK Parti İktidarı döneminde 8 milyar liralık yatırım yapıldığını anlattı..
BU ARADA İLÇELERE YAPILAN YATIRIMLARDAN SÖZ ETTİ.
Başbakan Sayın BİNALİ YILDIRIM,örneğin YENİCE İlçesi Meslek Yüksekokulu’na İKİ YENİ BÖLÜM açılacağını söyledi,YENİCE Ağaç İşleri Organize Sanayi Bölgesi’nin kuruluşundan söz ederek,verilen destekleri anlattı.
Eskipazar/İSMETPAŞA Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kuruluşundan ve buna verilen desteklerden söz etti Başbakan Sayın BİNALİ YILDIRIM,ovacık İlçesi’ne yapılan HATİPOĞLU Baraj/göletini unutmadı..
Başbakan Sayın BİNALİ YILDIRIM Karabük’e yapılacak HAVAALANI noktasında KAMULAŞTIRMALARIN başladığını anlatırken,HAYIRSEVER İŞADAMI ŞEFİK Bey diyeceğine de ŞEVKET BEY dedi.
Bir tek EFLANİ’YE HERHANGİ BİRŞEY YAPILMIYOR..
Keşke EFLANİ BESİCİLİK ORGANİZE SANAYİ müjdesini verebilseydi..
EFLANİ SİYASETİ bunları izlemiyor galiba ki,hiç sözü edilmedi..!!

Bir de SAFRANBOLU noktasında bir şeyler söylenmedi..
___________________


Ahmet Gölbek’in 6 Haziran 2018 Tarihli Yazısı;

BAŞBAKAN SAYIN BİNALİ YILDIRIM,TÜM İLÇELERE VAATLER VERDİ,BİRTEK EFLANİ İLÇESİNİ, ADETA, ”BOYNU BÜKÜK..” BIRAKTI,ÖYLE DEĞİL Mİ.?
Geçtiğimiz Pazar günü Karabük’e gelerek ,düzenlenen Miting de konuşan Başbakan Sayın BİNALİ YILDIRIM,konuşmasında hemen/hemen tüm İLÇELERE YAPILACAK YATIRIMLARI saydı..
BİR TEK EFLANİ İLÇESİ’Nİ ADETA BOYNU BÜKÜK BIRAKTI..
Oysa ki,16 NİSAN ANAYASA REFERANDUMU başta olmak üzere,Karabük’ün tüm İlçeleri arasında EFLANİ,AK Parti doğrultusunda EN YÜKSEK OYU vermiş bir İlçe..
KARŞILIĞI BU OLMAMALIYDI HERHALDE..!!
Demek EFLANİ’DE AK PARTİ’Yİ SEVK ve İDARE EDENLER gerektiği ağırlığı koyamıyorlar,PARTİ İÇİNDE gerekli ÖZGÜL AĞIRLIKLARI yok,buradan böyle bir mana çıkartmak mümkün..
NE EFLANİLİ İLÇESİNDEN BİR ADAY YAPILMIŞ,ne de “EFLANİ İLÇEMİZE DE ŞUNLAR YAPILACAK,BU HİZMETLER GETİRİLECEK..” gibi vaatler verildi mikrofondan..
İLÇE SÜREKLİ KÜÇÜLÜYOR OYSA Kİ..!!
Hiç değilse HAYVANCILIK/BESİCİLİK İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ düşünülüyor falan gibi bir şeyler söylenebilirdi,Başbakan Sayın BİNALİ YILDIRIM bir vaatte bulunmadı,BU AÇIĞI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI bari kapatsalar..
İYİ OLMAZ MI YANİ..?
_________________


Bu yazılara Eflani ile alakalı yapılan iki güzel yorumu da buraya ekliyoruz;

Eflani
6 Haziran 2018 11:37
Eflani küçülsün kimin umurunda. 16 yıldan bu yana küçüle küçüle nokta gibi oldu. Ancak, seçimlerde AKP’nin aldığı oy %80…Demek ki, hallerinden memnunlar. Adamlar, hiç bir şey yapmasakda oyumuzu alıyoruz, niye vakit kaybedelim diyorlar anlaşılan.
___________
Eflani derneği filanda var
6 Haziran 2018 13:38
Ahmet abi dediyin yüzde yüz doğru Eflani derneyi falanda var amma Adamların ne Parti içinde ne toplumda bi özgün ağırlığı var.Ovacık felekten torpilli Yenice evin geçimsiz yaramaz küçük oğlu gibi kimse ona bulaşmıyor gönlünü etmeye çalışıyor Eflani Siyasetide ağırlıklı deyil kim kazır Eflaniyi demi amma.

Yazının tamamı için tıklayınız

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir