Kaz Yetiştiriciliği Projesi Tamamlandı

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Sosyal Medya Hesabından Yaptığı Bir Paylaşımla, Kaz Yetiştiriciliği Projesinin Tamamlandığını Açıkladı. Ertuğrul Paylaşımında;

“SOGEP PROJEMİZ TAMAMLANDI…
SOGEP ( Sosyal Gelişimi Destekleme Projesi ) 11 mayıs tarihi itibarı ile tamamlandı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen ve BAKKA ( Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ) koordinasyonu ile gerçekleşen “ KIRSAL KALKINMA İÇİN EFLANİDE ÜRETİM GENELE YAYILIYOR “ projemiz normal süresi içinde ( 18 ay ) başarı ile tamamlanarak 11 Mayıs tarihinde gerçekleşen kapanış programı ile sona erdi. Programa, Kaymakam Büşra GÜNEŞ, proje ortaklarımız Eflani Meslek Yüksek Okulu Müdürü Hüseyin Avni KIRMACI, İlçe Tarım Müdürü Ekin ŞENOL, Sosyal Yardımlaşma Vakfı temsilcisi Engin ÖZGENÇ, Ziraat Odası Başkanı Mehmet KARADENİZ ve kursiyerlerimiz katıldı.
18 aylık proje kapsamında:
1- Kaz üretim çiftliği binası yapıldı
2- Akıllı Eğitim-öğretim ve uygulama binamız yapıldı.
3- Damızlık kaz sürümüz oluşturuldu
4- Elde edilen Yumurtalar Kuluçka makinalarına yüklendi
5- Çiftçilerimize teorik ve pratik eğitimleri verildi.
6- Çıkımı gerçekleşen kaz yavrular ( fidikler ) çiftçilerimize dağıtıldı.
7- 11 Mayıs itibarı ile proje tamamlandı.
Bundan sonra Kaz Çiftliğimiz Eflani Belediyemizin Bütçe içi işletmesi olarak faaliyetine devam edecek, üreticilerimizin bir taraftan yavru ihtiyaçlarını karşılayacak diğer taraftan üretilen kazların pazarlanmasına yardımcı olacak. Bu projenin gerçekleşmesinde katkısı olan, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun.” dedi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir