İftar Programlarına Davetlisiniz. (İstanbul-Gebze-Eflani)

Ramazan Ayının en güzel yanlarından birisi de birlik ve beraberliği iftar sofralarına taşımasıdır. Sofra ne kadar kalabalık olursa bereketi de o denli büyük olur. Bu büyük ve kalabalık iftar sofralarını İstanbul ve Kocaeli de kurulu derneklerimizin gurbette kurarken, Eflani belediyesi de Eflani’de kuruyor. Bu sene artarda gelen iftar programlarına herkes davetlidir.

İftar programlarına baktığımızda ilk tarih İstanbul Ef-Bir-Der’den geliyor. Bu sene değişikliğe giden dernek bölgesel iftar programları yapacağını açıkladı. İlk iftar 2 Haziran Cuma günü Sarıyer bölgesinde gerçekleşecek. Yer: SARIYER / Çayırbaşı Kazım Karabekir Semt Evi
İstanbul ef-bir-der

İkinci sıradaki iftar, bu yıl Kocaeli Karabüklüler Derneği ismini alan Kocaeli Eflanililer Derneğinden geliyor. Bu derneğimizde alışılmışın dışında bir iftar düzenleme kararı alarak, piknik havasında bir iftar düzenleyecek. Çim alanda yer sofrasında gerçekleşecek iftar 3 Haziran Cumartesi akşamı Gebze Tatlıkuyu Yeşil Vadi’de gerçekleşecek. Herkes davetlidir.
Kocaeli Karabüklüler Derneği İftar

3. sıradaki iftar, geçtiğimiz aylarda yeni bir yönetimle yeni bir soluk alan İstanbul Ef-Der’den geliyor. Geçtiğimiz günlerde Eflani’de ihtiyaç sahiplerine Ramazan Kolileri dağıtan dernek, İstanbul’da geniş katılımlı bir iftara hazırlanıyor. Bir çok köy derneğine de bu iftarda çatı görevi yapacak dernek iftarını 4 Haziran Pazar günü İstanbul, Gaziosmanpaşa Evliya Çelebi Kur’an kursunda gerçekleştirecek. Tüm hemşerilerimiz davetlidir.
İstanbul Ef-Der İftar Programı

4. Sıradaki İftar, Eflani’de her yıl Eflani Belediyesi tarafından gerçekleştirilmekte olan belediye iftarı. Başkan Ertuğrul, 8 Haziran Perşembe günü Eflani Belediyesi Barış Efe Parkı’nda gerçekleşecek iftara tüm hemşerilerimizi davet etti.
Eflani Belediyesi İftar

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir