İşte Eflani MYO’nun İlk Mezunları…

Karabük Üniversitesi Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu, 2016 –  2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni ile ilk mezunlarını verdi.
 
Mezuniyet törenine Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kürtül,  Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Avni ile akademik, idari personel, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.
 
Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim MYO İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü’nden yaklaşık 50 öğrenci mezun oldu. 2017 dönem birincisi Esra Koyun, ikincisi Yasemin Yavuz ve üçüncüsü ise Birsen Bulat oldu. Birinci olan Esra Koyun’a başarı belgesini Rektör Prof. Dr. Refik Polat verdi.
 
Mezuniyet töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Refik Polat “Eflani’de ilk mezunları verdiğimizden dolayı mutluluk duyuyoruz. Biz Üniversite olarak kalite odaklı bir yönetim anlayışına sahibiz. Kupkuru mezun vermek istemiyoruz. Bizim için önemli olan öğrencilerimizin mezun olduktan sonra iş bulma olayıdır. Üniversite için asıl gösterge budur. Yeni bölümler açmayı planlıyoruz, bunu da mezun olunduktan sonra iş bulma durumunu gözeterek yapacağız.” dedi.
 
Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Avni de bir konuşma yaparak, MYO’da bulunan eksiklerin üstesinden gelindiğini ve çok ciddi mesafeler kat ettiklerini söyledi. Öğrencilere klasik hoca öğrenci anlayışından uzak bir realite ile yaklaştıklarını belirten Avni öğrencilere seslenerek “Kendinize her zaman doğru hedefler belirleyin. Önünüze engeller çıkacak ama asla yılmayın.” dedi.
 Fotoğraflar İçin Tıklayınız

EFlani MYO mezuniyet

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir