Karabük İl Genel Meclisin Yeni Başkanı Sözen Oldu

Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci’nin katılımıyla gerçekleşen temayül yoklaması sonucu Ak Parti’nin Karabük İl Genel Meclis Başkanlığı adayı Ahmet Sözen oldu. Bugün yapılan İl Genel Meclis Toplantısında, Sözen tüm oyları alarak Başkanlığa seçildi.

Karabük İl Genel Meclis Başkanlığı’na oy birliği ile Ahmet Sözen seçildi.

İl Genel Meclisi toplantı salonunda, Nisan ayı Meclis toplantısında gerçekleştirilen İl Genel Meclis Başkanlığı’na oy birliği ile Ahmet Sözen seçildi.

Nisan ayı İl Genel Meclis toplantısında açılış konuşmasını yapan, 31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerin ardından İl Genel Meclisinin 1. Dönem Başkanı seçilen Hasan Yıldırım, iki yıllık süre zarfında başarılı çalışmalara ve kararlara imza attıklarını belirterek konuşmasına şöyle devam etti,

“İktisadi İşletme kurup KDV muafiyetinden 6 milyon, taş kırma makinemiz ile sarı malzeme üretimi ve nakliyesinden 20 milyon TL, asfalt plenti dâhil tüm ekipmanlarımız kendimize ait olduğundan ve asfaltı yaklaşık yarı fiyatına mal ettiğimizden iki yılda yaklaşık 20 milyon TL İdaremize ekonomik katkı sağlamış olduk. İş makinelerimiz ve ekipmanlarımızı yenileyerek makine parkımızı güçlendirdik. En son iller bankasından 13 bin lt kapasiteli temiz su tankeri idaremize hibe alarak geçtiğimiz ay teslim edildi. Vidanjör aracımızı da en kısa sürede bekliyoruz. Bu vesileyle Milletvekillerimize, Valimize ve Bakanımıza Meclisimiz adına teşekkür ediyorum. İki yıllık görev süremizi hep beraber tamamlayarak süreyi neredeyse yarıladık. Bundan önce olduğu gibi yine bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde İlimize, İlçelerimize güzel hizmetler edeceğimize inanıyorum.”

Başkan Sözen, “ Çözüm Odaklı Çalışmalarımıza Devam Edeceğiz”

Hasan Yıldırım’ın yapmış olduğu açılış konuşmasının ardından gerçekleştirilen İl Genel Meclis Başkanlığı seçiminde oy birliği ile İl Genel Meclis Başkanı seçilen Ahmet Sözen, yaptığı konuşmada herkese ayrı ayrı teşekkür ederek; “AK Parti grubunun şahsımı aday olarak ilan etmelerinden ve teklif etmelerinde dolayı grubuma teşekkür ediyorum. Onun dışında diğer parti gruplarımızdan da şahsıma eksiksiz destek verdiklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Bu vesile ile bir yerel Parlamento olan İl Genel Meclisimiz ve İl Genel Meclisimize Başkanlık verilmesi şahsım adına tabi ki onur verici bir husustur” dedi.

17 İl Genel Meclis üyesinin katıldığı oylama sonucunda, oy birliği ile Meclis Başkanlığı’na seçilen Başkan Sözen, tüm Meclis üyelerine teşekkür ederek; “Bu manada İl Genel Meclis üyelerimizin tamamının desteğini ve oyunu alarak buraya seçilmem münasebetiyle omuzlarımıza çok ağır bir yükün yüklendiğinin bilincinde ve farkında olacağız. İnanıyorum ki tüm İl Genel Meclisi üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde tüm enerjimizi Karabük’ümüzün sorunlarına ve sorunların çözümüne ayıracağız. Birlik ve beraberlik içerisinde bunların üstesinden geleceğimizi umuyorum ve çalışmalarımızın bu yönde ilerleyeceğine olan inancım tamdır” diye konuştu.

Eflani Haber Portalı Yazısına Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir