Ova Köyleri Grup Yolu Asfalta Kavuşuyor

Ova köyleri olarak adlandırılan bir çok köyü Eflani’ye bağlayan yolda asfalt çalışmaları sürüyor. Çalışmaları Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, Eflani Kaymakamı Ahmet Tan, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, İl Özel İdare Meclis Başkanı Ahmet Sözen ve diğer yetkililer yerinde inceledi. Asfalt çalışması bitinceye kadar buradaki köylere ulaşım için Soğucak, Bağlıca istikameti kullanılıyor.

Eflani Kaymakamlığınca yapılan açıklamada; “Karabük Milletvekili Sayın Niyazi GÜNEŞ beraberinde Kaymakamımız Sayın Ahmet TAN ve Protokol üyeleri yapımı devam eden yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Eflani Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 2021 yılı Köydes Projesi Kapsamında bulunan Seferler ve Ovaçalış köyleri arası gurup yolu (Halk arasında Kaya altı yolu olarak bilinen) 11.09.2021 Cumartesi günü çalışmalara başlanılan 6 Km sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceleyerek gelinen son durum ve çalışmalar hakkında bilgi aldılar. ” ifadelerine yer verildi.

Karabük İl Özel İdaresince yapılan açıklamada ise; Genel Sekreterimiz Mehmet Uzun, beraberinde Özel İdare Mühendislerimizden Büşra Tuncer ile Eflani İlçemize bağlı Bostancı-Ovacuma-Safranbolu grup yolunda devam eden asfalt çalışmalarını inceleyerek Asfalt Formeni Ali Coşkun’dan bilgiler aldı. 

İncelemelerin ardından kısa bir açıklama yapan Genel Sekreterimiz Uzun, asfalt çalışmalarının devam ettiğini belirterek; “ Yol ve Ulaşım Hizmetlerine bağlı asfalt ekibimiz, çalışmalarına devam ediyor. Bizlerde sahada yapılan çalışmaları takip ediyoruz. Bu sene başında belirlenen hedeflere ulaşmak için ekiplerimiz yoğun bir çaba sarf ediyor. İnşallah bu özveri ve yoğun çalışma neticesinde de hedeflerimize ulaşacağız ” dedi. Genel Sekreterimiz Uzun açıklamalarının sonunda, ekiplerimize yoğun çalışmalarından dolayı teşekkür etti.” denildi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir