Cebeci’nin İstifası Sonrası Açıklamalar

Bu hafta başında Karabük Ak Parti İl Başkanlığınca, Eflani İlçe Başkanı Muhammet Ersin Cebeci‘nin görevinden istifa ettiği duyurulmuştu. Ersin Cebeci istifasının ardından salı günü sosyal medya hesabından 16.08.2021 tarihli “Ek’li dosyadaki 17 (on yedi) istifa dilekçelerinin gereğinin yapılmasını arz ederim” içerikli bir dilekçe görseli bir veda metini yayınladı. Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ise Cebeci’nin bu paylaşımına cevap niteliğindeki bir metni dün sosyal medya hesabından paylaştı. Bunun üzerine Cebeci’de bugün bir metinle Ertuğrul’a cevap verdi.

Şimdi sırası ile bu paylaşımları sizlere sunuyoruz;

MUHAMMET ERSİN CEBECİ;

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR

Değerli hemşerilerim kıymetli dostlar, dün itibari ile AK PARTİ EFLANİ ilçe başkanlığı görevimden ayrılmış bulunmaktayım.

2007 yılında ilçe yönetim kurulu üyesi olarak başlayıp, 2013 yılında ilçe başkanlığı görevinin tarafıma verilmesiyle hizmet etmeye başladığım AK PARTİ’deki görevimden ayrılıyorum. Bu süre içerisinde çalıştığım bütün milletvekillerimizden, Valilerimiz, kaymakamlarımız ve belediye başkanımızdan, İl ve ilçe başkanlarımızdan, il ve ilçe yönetim kurulu üyelerimizden, tüm teşkilat mensuplarımızdan, diğer siyasi parti temsilcilerimden, resmî kurum müdürlerimiz ve çalışanlarımızdan, muhtarlarımızdan, en önemlisi de EFLANİ halkından helallik telep ediyorum.

Biz ne istediysek “EFLANİ için, EFLANİ halkı ve gençleri için istedik” bir buçuk aydan fazla da mücadele ettik ama olmadı. Yapılabilirliğine inandığım ve örnekleri olan uygulamaların söz konusu EFLANİ ve EFLANİ gençleri olunca OLMAMASINA üzüldük ve konunun en başından itibaren her detayından EFLANİ teşkilatımızı bilgilendirip il teşkilatımız ve milletvekillerimiz ile çözüme kavuşturmak için görüşmeler yaptık ancak sonuç alamadık ve süreç bu şekilde neticelendi.

Her ne kadar süreç böyle neticelense de bu kutlu davaya hizmete ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın izinden gitmeye devam edeceğiz. Bizim derdimiz ve mücadelemiz sadece ve sadece “EFLANİ halkı ve gençleri” içindir. Görev yaptığımız süre içerisinde tüm muhtarlarımıza yardımcı olmaya çalıştık, diğer siyasi parti temsilcilerimizle seviyeli, saygılı bir şekilde çalıştık. Görev yaptığım bu süre içerisinde üzdüğüm, kırdığım varsa affetsinler, üzdüysek de ilçemiz adına olan isteklerimizdendir. Bu süreçte destek olan tüm teşkilat mensubu arkadaşlarıma, arayıp iyi dileklerini ileten dostlarıma, partimizin tüm yazışmalarında yardımcı olan arkadaşlarıma, EFLANİ’li hemşerimizin her oyuna sahip çıkan sandık başkanlarıma ve seçim kurulu görevlisi arkadaşlarıma ve her seçimde yüzümüzü AK eden EFLANİ’li hemşerilerime teşekkür ediyorum.

Son söz; Siyasetten tek kazancım bir sürü çok güzel dostlar, dostluklar edindim bu da bana yeter, işin özünde hoş bir SADÂ bırakmak değil mi şu gök kubbe altında bırakabildiysek ne mutlu bize…

Allahaısmarladık

İBRAHİM ERTUĞRUL;

KURUMLAR KİŞİLERİN ÜZERİNDEDİR…

Kurumlar kişilerin üzerindedir. Başkanlar, bakanlar, üyeler vaz geçilmez değildir.
Bu dünya böyle bir yerdir, herkesin her dediği her zaman olacak diye bir kaide yoktur.
Aslolan görevde kalmak memleket için, memleketin gençleri için, insanları için mücadeleye devam etmektir.
Mücadele bazı şahısları önceleyerek değil, tüm insanları kucaklayarak ayrım yapmadan herkes için her zaman ve Allah’ın rızası gözetilerek yapılmalıdır.
Mücadele edilirken nefsin arzusu, şahsi beklenti ve enaniyetten uzak olunmalıdır.

İstifa ederken “ben memleketim ve memleketimin gençleri için mücadele ettim” derken, başkalarının mücadele etmediği iması yapılmamalıdır.
Bizim teşkilatımızdaki herkes, başkanlık, belediye başkanlığı, meclis üyeliği gibi sıfatları olmadan, beklentisi olmadan, iyi niyetle, samimiyetle içimizde bulunan arkadaşlarımızdır. Bu arkadaşlarımızın emeklerine saygı duyulmalıdır.

Ben gidersem herkes gider yaklaşımı, beklentisi ve talebi doğru değildir. Bu arkadaşlarımıza doğruları her açıdan anlatılmalı ve hür iradeleri ile hareket etmelerine imkan verilmelidir.

AK PARTİ halkın partisidir, AK PARTİ ve lideri Recep Tayyip ERDOĞAN, sadece Türk Milletinin değil bütün mazlum milletlerinin umududur. Bizim üzerimize düşen emanetini gücümüzün yettiği kadar taşımaya devam etmektir.

Yorulan olabilir, bırakmak isteyen olabilir saygı duyarız, lakin bahanelerle ayrılarak, mağdur rolü oynanarak ve arkadaşlarını yanlış bilgilerle kandırıp istifaya zorlayarak kimse bir yere varamaz. Buradan bir kahramanlık hikayesi çıkmaz. Sn. Ersin CEBECİ, hani helalleşmiştik, hakkımızı helal etmiştik.

Galiba yeniden helalleşmemiz gerekecek..!

MUHAMMET ERSİN CEBECİ;

HAYIRLI CUMALAR

Değerli dostlar cuma bayramımız mübarek olsun. Sayın belediye başkanımız İbrahim ERTUĞRUL sosyal medya üzerinden ismimi de zikrederek bir paylaşımda bulunmuş. Ben belediye başkanımız Sn. İbrahim ERTUĞRUL ile birlikte 1998 yılından beri yan yana dostluk, arkadaşlık, kader birliği ve siyaset yaptım.

İşim el verdiği müddetçe her zaman yanında olup memleketimiz için beraber çalıştık. Bu kadar yılın hatırına sosyal medya üzerinden cevap vermeyi kendime yakıştıramam, bizzat sayın başkanımızın yanına gidip helalleştikten sonra tekrar helalleşecek ne olduğunu öğrenmeye çalışacağım.

SAYGILARIMLA…

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir