CHP Eflani İlçe Başkanlığına Ahmet Aytaç Seçildi

Cumhuriyet Halk Partisi Eflani İlçe Başkanlığında bugün gerçekleşen seçim sonrasında Ahmet Aytaç, Ana Muhalefet Partisinin Eflani İlçe Başkanı Oldu.

İlçemiz Esnaflarından Ahmet Aytaç, Cumhuriyet Halk Partisi, ilçe başkanlığı seçimleri için aylar önce hazırlıklara başlamıştı. Geçtiğimiz ayın ortalarında CHP Eflani ilçe başkanlığı adayları için delege seçimleri yapılmıştı. Bu seçimlerde delegelerin çoğunu alan Ahmet Aytaç seçime tek aday olarak girdi. 51 delegeden 40’nın katıldığı seçimde 10 delegenin ilçedeki bir cenazeye katılmasıyla 30 oy alan Ahmet Aytaç, CHP’nin Eflani İlçe Başkanı oldu.

Ahmet Aytaç’ın listesinde şu isimler yer aldı; Mehmet Cebecigil, Yusuf Çelebi, Alaattin Demirci, Taşkın Erdoğan, Rüstem Gedik, Hikmet Hacınebioğlu, Ali G. Karagözoğlu, Kemal Özgenç, Eyüp Öztürk ve Numan Sarıkaya.
İl Kongre Delege Listesinde ise; Ahmet Aytaç, Yusuf Çelebi, Taşkın Erdoğan, Ali G. Karagözoğlu ve Kemal Özgenç yer alıyor.

Son seçimlere bakıldığında CHP’nin Eflani’de iyi sonuçlar alamadığı göze çarpıyor.

2009, 2019 Yerel Seçimlerinde Eflani’de Belediye Başkanı Adayı göstermeyen CHP, 2014 Yerel Seçilerindeki Adayı ile toplam 9 oy alabilmişti. Gene 2009 Yerel seçimlerinde 1025 İl Genel Meclisi üyeliği oy alırken 2014’te 298 oy, 2019’da ise 575 oy alabilmişti.

Milletvekili seçimleri oylarına bakıldığında Eflani’den CHP’ye 2011’de 829 oy, Haziran 2015’te 691 oy, Kasım 2015’te 632 oy ve son 24 haziran 2018 genel seçimlerinde 549 oy çıkmıştı.

Son dönemde Karabük geneline bakıldığında CHP’de olumlu yönde bir ivme olduğu göze çarpıyor. Son Milletvekilliği seçimlerinde Karabük il olduğundan beri ilk kez CHP’den bir (Hüseyin Avni Aksoy) milletvekili seçildi. Gene Safranbolu Belediye Başkanı da CHP’li Elif Köse oldu. Bakalım önümüzdeki dönemde Eflani CHP’de neler olacak?

Ahmet Aytaç’ın Eflani için güzel çalışmalara imza atmasını diliyoruz. Hayırlı olsun.

Ahmet Aytaç’ın delege seçimi sonrası BRTV’ye verdiği röportaj için tıklayınız

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir