Dadaylı Muhtarlardan Örnek Davranış

Eflanimizde ve Ülke Genelinde Olduğu Gibi Komşumuz Daday’da da Düzenli Olarak Muhtarlar toplantısı yapılıyor. Bu Ay ki Toplantıda Dadaylı Muhtarların Aldığı Bir Karar Dikkat Çekti.

Maaşlarını Daday Ziraat Bankası Şubesinden alan muhtarlar özel bir bankanın maaşlarını kendisinden almaları için yaptıkları yaklaşık 1500 TL’lik promosyon parasını red ettiler. İlçede zaten bazı kurum ve kuruluşların kapandığını söyleyen ve bu kararla bankanın Daday’da kalabileceği fikrini savunan muhtarlar, Ziraat Bankasının muhtarlara verdiği 750 TL’lik promosyon parasının üzerine 750 TL de kendi maaşlarından üzerine koyarak özel bankanın verdiği promosyon parasını red ederek, maaşlarını Ziraat Bankası Daday Şubesinden alacaklarını ve bu parayı da Daday’da yapılacak Atlı Terapi Merkezinin inşaatına bağışlayacaklarını dile getirdiler.

Kaynak: Serkan Yılmaz

Eflani Bilgi Haber Portalı’nın Notu:

Dadaylı Muhtarlara bu örnek davranışları için teşekkür ediyoruz.

Yıllar önce (2014 yılında) yerel seçimler sonrası İbrahim Ertuğrul’u tebrik için ilçemize gelen dönemin milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Osman Kahveci’nin ziyaretleri sırasında Belediye Başkanlığı odasında Eflani hakkında konuşulurken dönemin ve bugünün Eflani Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Satı Mehmet Özdilli, promosyon ve memurların maaşlarını Eflani Ziraat Bankasından alması için hazırladığı bir dosyayı Mehmet Ali Şahin’e sunmuştu. O gün bizde sosyal medya hesaplarımızda bu konu hakkında konuştuk. Eflanimizin gelişmesi için bu uygulamaların yerinde olacağı ve paranın/maaşların Eflani’de kalması için gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini dile getirmiştik. Eflani’de yaşayıp Karabük ve Safranbolu’dan her türlü alışverişin yapılmasının ilçemize zararından bahsetmiştik.

İnşallah Dadaylı Muhtarların davranışları Eflanimize örnek olur!

Yukarıda bahsi geçen 2004 yılındaki toplantının videosu için tıklayınız

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

One thought on “Dadaylı Muhtarlardan Örnek Davranış

  1. Güzel paylaşımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz. Gerçekten harika bir içerik olmuş, elinize emeğinize sağlık!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir