Eflani Belediyesinde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı

EFLANİ BELEDİYESİNDE İMZALANAN SÖZLEŞME İLE SDS MARATONU TAMAMLANDI
Eflani Belediyesi ile Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Karabük İl Başkanlığı arasında Sosyal Denge Sözleşmesi (SDS) yenilendi.
2018-2019 yıllarını kapsayan 4. Dönem Sosyal Denge Sözleşmesi Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ile BEM-BİR-SEN Karabük İl Başkanı Yilmaz Çelen tarafından imzalandı.
Eflani Belediyesinde gerçekleştirilen Sosyal Denge Sözleşmesi imza törenine BEM-BİR-SEN Karabük İl Başkan Yardımcıları Ahmet Dursun, Erdem Avcı, Fikri Özdem, BEM-BİR-SEN Eflani Belediyesi İşyeri Temsilcisi Zerrin Yılmaz, Eflani Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Hüsnü Özkan ve BEM-BİR-SEN üyeleri katıldı.
Sosyal Denge Sözleşmesi kapsamında Eflani Belediyesinde görev yapan kamu çalışanlarına maaşlarıyla birlikte her ay düzenli olarak verilmekte olan sosyal denge tazminatı 2018 yılı için % 6, 2019 yılı ilk 3 aylık dönemi için % 9 artırıldı.
Sözleşmenin hayırlı olmasını dileyen BEM-BİR-SEN Karabük İl Başkanı Yılmaz Çelen, “4688 Sayılı Yasa gereği 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimine kadar geçerli olan sosyal denge tazminatında 15 aylık dönem için toplamda % 16,3 oranında artış sağlanacak. Sosyal Denge Sözleşmesi Mahalli İdareler Genel Seçiminin ardından 1 Nisan 2019 – 31 Aralık 2019 dönemi (kalan 9 aylık süre) için yenilenecek.” dedi.
Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul’a teşekkür eden BEM-BİR-SEN Karabük İl Başkanı Yılmaz Çelen, “Eflani Belediyesinde imzaladığımız Sosyal Denge Sözleşmesi ile Karabük’te sendikamızın yetkili olduğu Karabük İl Özel İdaresi ve 5 belediyede sözleşme maratonunu tamamlamış olduk. Kamu çalışanlarının ve memur emeklilerinin 2018 ve 2019 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını içeren 4. Dönem Toplu Sözleşmenin 21 Ağustos 2017 tarihinde imzalanmasının ardından yerelde, belediye ve özel idarelerde başlayan Sosyal Denge Sözleşmesi imza süreci 22 Kasım 2017 tarihi itibariyle sona ermiştir. Bu süreçte ilk kez Yortan Belediyesinde başladığımız Sosyal Denge Sözleşmesi maratonumuzu Eflani Belediyesinde tamamladık.” diye konuştu.
4688 Sayılı Kamu Çalışanları Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nun 32. maddesi uyarınca, il özel idarelerinde il genel meclisince valiye, belediyelerde de belediye meclisince belediye başkanına yetki verilmesi ile Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandığını belirten Çelen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu bağlamda, öncelikle Sayın Valimiz Kemal Çeber ve il genel meclisimize; Yortan Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz Tiryaki’ye, Eflani Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Ertuğrul’a, Eskipazar Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Yarkan’a, Yenice Belediye Başkanımız Sayın Zeki Çaylı’ya, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sayın Dr. Fatih Ürkmezer ile tüm belediye meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Sosyal denge tazminatlarının BEM-BİR-SEN üyelerimize hayırlı olmasını ve güle güle harcamalarını diliyorum.”

Kaynak ve daha fazla fotoğraf için tıklayınız

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir