Belediye Sosyal Tesisi Huzurevi Oluyor

Eflani Belediye Meclisinin Temmuz Ayı Olağan Toplantısında Alınan Kararla; İlçemiz Çalışlar Mahallesi Kama Mevkiinde İnşaat Halinde Olan Belediye Sosyal Tesisi ve Misafirhanesinin Huzurevi olarak kullanılması için Başkan Ertuğrul’a protokol imzalama yetkisi verildi.

Geçtiğimiz yıl sizlere Belediye Sosyal Tesisi ve Misafirhanesi Huzurevi mi Oluyor? haberimizle aktardığımız gelişmeler sonrasında somut bir adım atılmış oldu.

Hayırsever iş adamı Mustafa Özaydın’ın kendisi ve aile efradı için 30 yıllık süreyle bir oda tahsis edilmesi ve söz konusu tesise isminin verilmesi karşılığında inşaatın geri kalan kısmını tamamlayabileceğini taahhüt etmesi üzerine Belediye Meclisinde alınan kararla konu ile ilgili protokol hazırlanmasına, hazırlanan protokolü imzalamaya Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul’a yetki verilmesine oy birliği ile karar verildi. İşte o karar metni;

Gündem maddesi gereğince mülkiyeti Belediyemize ait Çalışlar Mahallesi 185 Ada 30 Parsel üzerindeki Sosyal Yaşam Merkezi ve Otel İnşaatının tamamlanarak Huzurevi, Yaşlı Bakım Tesisi veya Kültür Merkezi vb. hizmete açılması hususunda Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL açıklamalarda bulundu. Hayırsever iş adamı Mustafa ÖZAYDIN’ ın; kendisi ve aile efradı için 30 yıllık süreyle bir oda tahsis edilmesi ve söz konusu Tesise isminin verilmesi karşılığında inşaatın geri kalan kısmını tamamlayabileceğini taahhüt ettiğini söyledi. Başkan üyelere konu hakkında söz verdi. Müzakerelerden sonra mülkiyeti Belediyemize ait Çalışlar Mahallesi 185 Ada 30 Parsel üzerindeki Sosyal Yaşam Merkezi ve Otel inşaatının tamamlanması için Mustafa ÖZAYDIN’ ın şartlı ayni bağışının (İnşaatın geri kalan kısmının Mustafa ÖZAYDIN tarafından yaptırılması) 5393 sayılı Kanunun 18/g maddesine istinaden kabul edilmesine, söz konusu inşaatı tamamlanacak binada Mustafa ÖZAYDIN ve Aile Efradına 5393 sayılı Kanunun 15/h ve 18/e maddeleri mucibince 30 yıllığına bir oda tahsis edilmesine ve işletilecek Tesise Mustafa ÖZAYDIN isminin verilmesine, konu ile ilgili protokol hazırlanmasına, hazırlanan protokolü imzalamaya Belediye Başkanı İbrahim ERTUĞRUL’ a yetki verilmesine oy birliği ile karar verildi.

Ayrıca Meclis toplantısında bazı ücretlere zam kararı (Bakınız) ve Hükümet ve Fevzi Çakmak Caddeleri arasında kalan İş Merkezinin 3, 4 ve 5 nolu dükkanlarının satışının yapılmasına ve satışı için Belediye Encümenine yetki verilmesine oy biriliği ile karar verildi.
İlçemiz Candaroğulları Mahallesi Lise Caddesi ve Şehit Alişen Korkut Caddeleri arasında kalan sokağa Şehit Ramazan Sağlam isminin verilmesine oy birliği ile karar verildi.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir