MHP’nin Adayı Hüsnü Akın Sosyal Medyada Kayıp!

Ülkemizde başta Cumhurbaşkanlığı ve Tüm Bakanlıkların ve de Bürokratların sosyal medya hesapları bulunmaktadır. Birçok etkinlik bu hesaplarla vatandaşlara duyurulmaktadır.

Sadece ülkemizde değil dünyanın birçok noktasında sosyal medya kitlelere en kolay ulaşım kaynağı haline gelmiştir. Devlet başkanlarının bir tivitleriyle gündemler oluşmaktadır.

Seçimler içinde sosyal medya ve internet medyası en önemli propaganda, en önemli kitle iletişim aracı rolündedir.

İlimiz Karabük’te de seçim çalışmalarının başlarında Burhanettin Uysal ve Rafet Vergili’nin sosyal medya hesaplarından paylaştıkları çokça konuşulmuş ve bunların bir kısmı ulusal basında dahi yer bulmuştur. Bununla birlikte Karabük adayları son dönemde BRTV’nin TV ve Sosyal Medya üzerinden yaptığı canlı yayınlarla, Karabük Yerel Basının Sosyal Medya canlı yayınlarında halka seslenmeyi tercih etmişlerdir.

İlçemizdeki duruma bakıldığında Eflani Belediye Başkanı ve Ak Parti Adayı Ertuğrul, başkanlık döneminde olduğu gibi sosyal medyayı yeterince/kararınca kullanmaya devam etmiştir. Seçim dönemi başında yeni bir Facebook Sayfası açan Ertuğrul, gelişmeleri bu sayfada paylaşacağını ifade etmiş ve kişisel facebook profilini kullanmamıştır. Açtığı Facebook Sayfasında projelerini ve görüşlerini paylaşan Ertuğrul canlı yayınlara katılmamış sadece BRTV ile bir seçim röportajı yapmıştır.

İyi Parti ve Millet İttifakı Adayı Halil İbrahim Bulut’ta sosyal medyayı fazlaca kullanmış, seçim projelerini ve çalışmalarını buradan paylaşmıştır. Başta Karabük Gündem sitesi olmak üzere yerel basına da mülakatlar vermiştir. 2014 yılı seçim broşürüyle Eflani Belediye Başkanı Ertuğrul’a göndermeler yapmış, hizmetlerin yapılmadığını belirttiği bazı noktalarda (dere kenarları, sosyal tesis gibi) bizzat fotoğraflar çekip hesabından paylaşmıştır.

Hiç kuşkusuz Eflani Belediye Başkanı adayları arasında sosyal medyayı en aktif ve iyi kullanan Saadet Partisi Adayı Veli Gözlemeci olmuştur. Sayısı 55’i bulan projelerini tek tek sosyal medya hesabından paylaşmış, Karabük Meydan Haber ve BRTV’nin Canlı yayınlarına katılmıştır. Ahmet Gölbek gibi Karabük’ün duayen gazetecilerini ziyaret etmiştir. Son dönemde başlıca projelerini ortalama birer dakikalık videolar halinde paylaşarak sosyal medya kullanımını zirveye taşımıştır. Her ne kadar bu videolar açı, ışık, ses gibi olaylar bakımından oldukça amatör olsa da meramını ifade ve sosyal medya kullanımı açısından amaca hizmet eder nitelikte olmuştur.

Pek bilinmese de Bağımsız Türkiye Partisi adayı Hakan Görmüş dahi Eflani izlenimlerini sosyal medya hesaplarından paylaşmıştır. Bakınız

Son olarak bir önceki dönemde Büyük Birlik Partisi adayı olarak meydanlara çıkan ve özellikle gençlerin oylarına talip olduğunu ifade eden Hüsnü Akın, günümüzde gençlerin sıkça kullanığı sosyal medyayı çok az kullanmıştır. Karabük yerel basınına mülakat vermemiş, hiç bir canlı yayına da katılmamıştır. Bununla birlikte MHP’nin encümen ve il genel meclisi adayları sosyal medyayı daha nitelikli kullanmışlardır.

MHP Adayı Hüsnü Akın’nın sosyal medyada ki bu sessiz seçim kampanyası bakalım sandığa nasıl yansıyacak.

Burada sözlerimize son verirken, tüm adaylara Eflani için ürettikleri projeler ve harcadıkları mesai için teşekkür eder, seçimde başarılar dileriz.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir