Eflani Göletleri Kaderine Terk Edilmiş Durumda

ahmet-golbek-eflani-golet

Karabük Bölgenin Sesi Gazetesi Kurucusu/Yazarı Sayın Ahmet Gölbek Karabük genelinde ki sorunlara değindiği gibi Eflani ile ilgili bir çok noktaya da değiniyor. Bizde bunları buradan sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz.
Geçtiğimiz günlerde Sayın Gölbek Eflani ile alakalı Arazi Bulunursa Eflani’ye Organize Sanayi Kurulur! demişti. Bizde sizlerle bunu paylaşmıştık.

Sayın Gölbek 18 Mayıs tarihli Her Telden yazısında ise Eflani Göletlerinden bahsetti. Tabi ki bu göletlerimiz hakkındaki ilk yazısı değil. 2 Yıl öncede Ak Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar’ın Eflani Göletleri Teneke Değerine Bile Değerlendirilmiyor ifadesini paylaşmıştı.

Ahmet Gölbek geçen 2 seneye rağmen gene aynı yönde bir yazı ile karşımızda, işte o yazı;

KADERİNE TERK EDİLMİŞ DURUMDA Kİ “EFLANİ GÖLETLERİ VE TRABZON UZUNGÖL’E..” FARK ATAN GÜZELLİKLER
EFLANİ İlçemizde 3 adet GÖLET VAR ve DSİ tarafından yaptırılan bu GÖLETLER ne yazık KADERLERİNE TERK edilmiş durumdalar bu göletlerin etrafından en küçük bir çalışma yapılmıyor.
Örneği TRABZON UZUNGÖL müthiş turist çekiyor..
ETRAFI BETON YIĞINI HALİNE GELMİŞ OLMASINA KARŞI,bu Yöre müthiş turist çekiyor ve emin olan EFLANİ GÖLETLERİ bu anlamda çok/çok daha güzel
KADERİNE TERK EDİLMİŞ DURUMDA GÖLETLER..
Örneğin OVACIK,KARAGÖL üzerinde çok ciddi çalışmalar yapıldı,Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği kanalı ile çok ciddi çalışmalar yapıldı ve hayli büyük paralar harcandı..
EFLANİ GÖLETLERİ KADERİNE TERK EDİLMİŞ DURUMDA..
İlçe sürekli göç veriyor..
Bir aralar Belediye Başkanı Sayın İBRAHİM ERTUĞRUL Turizm noktasında çalışmalar yapmaya niyetli gibi görünüyordu,ancak,Turizm çok önemli bir sektör,Eflani’nin böyle bir alt yapısı olmadığı için,o niyet güdük kaldı..
Sayın İBRAHİM ERTUĞRUL,kendi döneminde büyükçe bir nüfus kaybına uğrayan EFLANİ İlçesine bir şeyler kazandırmak için çaba harcarken,bu turizm işi gündeme gelmişti,ancak olmadı.
GÖLETLER ELE ALINSA İLÇEYE CİDDİ GELİR GETİREBİLİR..
Eflani sürekli küçülmekten kurtarılabilir..

Kaynak: Bölgenin Sesi Gazetesi

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir