Kadıköy Göletinin Yolu Sonunda Asfaltlandı

Eflanimizin 4 göletinden birisi olan 40 yıllık “Eflani Kadıköy Göleti”nin yolu sonunda asfaltlandı. Eflani İlçe Merkezinin şebeke suyu kaynağı olan, Eflani Şenlikleri gibi bir çok organizasyona ev sahipliği yapan, Pınarbaşı tarafındaki köylerin Eflani’ye ulaşımının en eski güzergahı olan, geçtiğimiz yıllarda Pınarbaşı-Daday yolunda çalışma başlayınca aylarca bu ilçelere ve Kastamonu iline alternatif güzergah olarak kullanılan, sabah gün doğmadan, akşam güneş battıktan sonraya kadar onlarca balık avcısını misafir eden, Karabük olta balıkçılarının ve çevre illerin olta balıkçılığı meraklılarının en gözde duraklarından olan, piknikçilerin ve fotoğraf tutkunlarının Eflani’deki durakları arasında yer alan Eflani Esencik Köyü, Kadıköy Göletinin yolu nihayet asfaltlandı. Sırada ise iskele projesi var.

Vali Fuat Gürel, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş beraberinde Eflani Kaymakamı Ahmet Tan, Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ve İl Genel Meclis üyeleri ile birlikte Eflani Esencik Köyü’de tamamlanan 6,75 km’lik sıcak asfalt çalışmalarını yerinde incelediler.

Eflani Kaymakamlığı tarafından Kadıköy (Esencik) Göletine fotoğraf tutkunları ve olta balıkçılığı ile uğraşan vatandaşlarımızın istifade etmesi için yapılması planlanan iskele proje hakkında Eflani Kaymakamı Ahmet Tan’dan bilgiler alan Vali Gürel ve beraberindeki heyet sıcak asfaltın Esencik Köyü sakinlerine ve yolu kullanacak vatandaşlarımıza hayırlı olması temennisinde bulundular.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir