Eflani Göletleri Ziraata Değil Amatör Balıkçılığa Yarıyor.

Çoğu zaman köşe yazılarını paylaştığınız, Karabük’te Eflani hakkında en çok yazan gazeteci olan Ahmet Gölbek yine Eflani’yi kaleme aldı. Önemli bir konuya değinerek Eflani Göletlerinin yapılış amacı olan ziraate değil amatör balıkcılığa hitap ettiğini dile getirdi.

İşte o yazı;

OVACIK İLÇESİNDE HATİPOĞLU GÖLETİ “SULU TARIMA GEÇİŞ İLE..” ARAZİNİN FİYAT VE ÜRÜN BAĞLAMINDA DEĞERLENMESİ,EFLANİ OLAYI…
Şu menhus salgın olayı ile DÜNYA ve ÜLKEMİZDE hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı ilişkin uzman görüşleri var ve bu manada ZIRAİ ÜRÜNÜN çok değer kazanacağı ileri sürülen iddialar arasında.
GELECEKTE ZIRAİ ÜRÜNLER,HAYVANCILIK ÇOK ÖNEM KAZANACAK.
Beklentiler bu yönde.
Bakın OVACIK İlçesinde yapılan HATİPOĞLU GÖLETİ,İlçe de SULU TARIMA geçişin tetikleyicisi oldu ve bu manada ÇOK ESKİ YILLARDA yapılan EFLANİ GÖLETLERİ ne yazık ki aynı amacı sağlayamadı.
EFLANİ zırai üretimi GÖLETLERİ DEĞERLENDİREMEDİ..
Şimdi EFLANİ GÖLETLERİNİN KANALLARININ bozulduğu,tamamen aradan çıktığı,o nedenle ZIRAİ ÜRETİMDE GÖLETLERİ kullanarak SULU TARIM yapılmasının mümkün olmadığı ileri sürülüyor.
Bu manada DSİ Şube Müdürü Sayın YASİN DEVRİM,bir sohbetimiz sırasında “ KANALLARIN FARKINDAYIZ VE YAPIMI İÇİN CİDDİ BİR DİZİ DÜŞÜNCEMİZ VAR..” gibi görüşler dile getirmişti.
EFLANİ GÖLETLERİ amatör balıkçılara yarıyordu, zırai kesime değil..

http://bolgeninsesigazetesi.com/her-telden-8-mayis-2020.html

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir