Ertuğrul Sert Çıktı: “Ya Sus Ya İspat Et”

Kısa süre önce Eflani CHP İlçe Başkanlığına seçilen Ahmet Aytaç’ın sosyal medya hesabından paylaştığı ve yerel basına gönderdiği açıklamalarına Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul’un da cevaplar vermesi sonucu bir süredir, ikilinin açıklamaları Eflani gündemini oluşturuyor.

Genel olarak bir üslup sorunu yaşayan Aytaç, son açıklamalarıyla kantarın topuzunu iyice kaçırınca Ertuğrul belgelerle açıklama yaparak “Ya Sus Ya İspat Et” dedi.

İşte Ertuğrul’un Açıklaması;

YA SUS YA İSPAT ET

Mübarek Ramazan ayı ve Ramazan bayramı geride kaldı Allah, cümle ümmeti Muhammedi tekrarına erdirsin.
Biz hizmet ve ibadetle uğraşırken birileri fitne fesat ve iftira atmaktan şu mübarek günde bile geri durmuyor. Onları Allah’a havale ediyorum, Allah, bildiği gibi yapsın. Ahmet AYTAÇ, aşure kıvamında bir yazı yazdı, birileri bunu paylaştı bazı medya kuruluşları da yayınladı. Böyle olunca da atılan iftira ve karalamalara cevap vermek farz oldu ve açıklama yapıma zarureti doğdu. CHP Eflani ilçe başkanının yazısının başlığı, “EFLANİ KÜÇÜLÜYOR ERTUĞRUL BÜYÜYOR” Eflani’nin küçüldüğünü bir an kabul edelim. ERTUĞRUL, nasıl büyümüş, ne yapmış da büyümüş, etik ya da yasal olmayan ne olmuş ? Bu lafı eden bu soruların cevabını vermeli ve ispatlamalı. (Hukuki bir durum var ortada ve ben haklarımı şimdilik saklı tutuyorum.)

1- Küçük Sanayi Sitesi yeri ile alakalı İmar Tadilatı yapıldı, “KORONA BAHANE İŞLER ŞAHANE” diyerek yine iftira ve çamur attı. Geçmişte yaptıkları yanlışları ortaya çıkarınca da mağdur edebiyatı yapıyor. Aslında kendisi “Park büyüktü küçülttük” diyerek bunu itiraf etmiştir. İşin aslı şudur: 1997 yılında yapılan imar planında Ahmet AYTAÇ’IN park alanın da kalan yerinin park alanından çıkartılması için sadece üç yıl sonra parsel bazlı imar plan tadilatı kararı alınmış ancak, Karar yasal olmadığı için plana uygulanamamıştır. Ama, yasal olmayan bu karara dayanılarak parselasyon yapılmış, park alanında iki adet arsa üretilmiş ve başka şahıslara satılmış. 2007 yılında imar planı revizyonu yapılırken bu aykırılık ortaya çıkmış ve imar izni verilmemiştir. (Bizim suçumuz imar plan bütünlüğünü ve park alanını korumak. Ahmet AYTAÇ’IN kin ve garezi de ondan.)( belge 1-2-3-4)

2- Ahmet AYTAÇ suçlamalarına devam ediyor; Çalışlar Mahallesin de Mustafa AL isimli şahıs, 5000 M2 lik tapuda Ahşap samanlık ve tarla vasıflı arazi üzerinde mevzi imar planı yaptırma talebi ile müracaat etmiş. Bunun üzerine İl Tarım Müd. Görüş sorulmuş, 17.09.2015 yılında diğer müdürlüklerle beraber uygun görüş gelmiş. Bundan sonra Mustafa AL isimli şahıs Şehir plancılarına yaptırdığı “Mevzi İmar Planı” ile belediyemize başvuru da bulunmuş. Tam dört defa değişik tarihlerde yaptığı başvurular reddedilmiş. En son 2019 yılında yeniden başvurmuş bu defa tekrar İl Tarım Müdürlüğünden görüş sorulmuş. 27.09.2019 tarihli yazı ile Mustafa AL isimli şahsın 2015 tarihli izninin 09.12.2019 yılına kadar geçerli olduğuna dair görüş yazısı gelmiş. Mevzuat doğrultusunda Mustafa AL isimli Şahsın “Mevzi İmar Planı” belediye meclisince kabul edilmiş. Diğer altı şahsın İl Tarım Müdürlüğünce talepleri reddedildiği için imar izni verilememiştir. (belge 5-6)

3- Hastane, Cami Küçük Sanayi Sitesinin eski yerine de uzak olduğu için karşı çıkıldı derken bir zihniyetten bahsettim, üzerine alınmışsa sıkıntı yok.

4- Küçük Sanayi Sitesinin yerini de tartışabiliriz, gördüğünüz sakıncaları ortaya koyup değerlendirebiliriz, bunun yeri Belediye Meclisidir. (“Korona bahane işler şahane” demekle köprüleri baştan attınız iyi niyetli olmadığınızı gösterdiniz.)

5- Adliye ve ceza evinin hesabını belediye başkanı niye versin? Ülkemizde yüzlerce adliye ve cezaevi kapandı, İstanbul’da 3 tane adliye kaldı. Karabük bölge cezaevinin yapım kararı Hikmet Sami TÜRK’ÜN adalet bakanlığı döneminde alındı. Cezaevleri bölge ceza evinde toplandı, bunlarla belediye başkanının ilgisi ne?

6- Türk Telekom ve Enerji dağıtım şirketlerinin özelleştiğini, artık birçok işlemin internet üzerinden yapıldığını bilmiyor musun?

7- Terminali, minibüs ve otobüs işletmecileri istemiyor, Pazar yerinin kapatılmasını pazarcılar istemiyor sen niye dertleniyorsun ki?

8- JEEP gözünüze battı daha da batacak. Seçimde de koro halinde JEEP sayıkladınız, halk size itibar etmedi. JEEPİ Belediye işlerinde kullandım ve kullanmaya devam edeceğim.

9- Son iki aydır suyun bulanık olduğunu ilgilenilmediğini söylüyorsun. Her yıl bazı dönemlerde su da mevsim geçişleri, arızalar ve elektrik kesintileri nedeni ile bulanıklık olabiliyor. Diğer belediyelerin şebekelerinde de oluyor. 16 yıldır suyu başkası idare etmedi ki yine biz idare ettik, etmeye devam edeceğiz.

10- Sen her fırsatta bir takım imalarda bulunup çamur atıyorsun, ben kendimi savununca da tahammül edemiyorsun. Benim paylaşımlarımı beğenenlere bile tahammül göstermiyor hakaret ediyorsun. Senin demokratlığın ve hoş görün bu kadar.

11- Son kelam Ahmet AYTAÇ, ya sus ya ispat et.

İbrahim ERTUĞRUL
Eflani Belediye Başkanı

Belgelere alttaki linkten ulaşabilirsiniz

https://www.facebook.com/ertugrulibr/posts/3297166683661614

Ertuğrul’un bu açıklamasına konu olan Aytaç’ın son açıklaması ise şöyleydi;

AYNAYA BAK
EFLANİ KÜÇÜLÜYOR ERTUĞRUL BÜYÜYOR
Sayın Başkan İbrahim Ertuğrul benim 2000 yılında yaptırmış olduğum parselleri Facebook sayfasında paylaşmış. Takriben 20 yıl oldu. Kanunlar çerçevesinde 31 parsel yaptık. Yüzde kırkını belediyeye bıraktık. Park büyüktü, küçülttük, özel imar yaptırdık. Belediye yetkili birimleri tarafından uygun görüldü. Şehir plancısı ve harita mühendisi tarafından parsellendi ve belediye tasdikledi. Ne yazıkki Ertuğrul bu durumu facebook sayfasında bu planları paylaştı. 20 yıllık parsel planı facebooktan paylaşıldığına göre, demekki Eflani 20 yıl geri gitti. Belediye başkanı seçilir seçilmez, başkan kendisine oy vermeyen kişilerin tüm planlarını zamanın şehir plancısına denetletip elden geçirtti. Bir kısmını düzeltip bir kısmını düzelttirmedi. İki parselimize park koydu. Mülkiye müfettişi geldi ve Sayın başkan Tufan Bakkal ve Safiye AYTAÇ ın park yapılan arslarından oluşan zararlarını giderin ve hala sayın başkan bu zararları gidertmedi.
Yeni bir başkan ve ekip gelir, 2005 – 2020 arasında yapılan imar düzenlemelerini elden geçirdiği zaman ilerisi ne olur bilmem, hukukçular bilir. 2019 yılında Çalışlar Mahallesinde sayın başkan kişiye özel imar yaptı. Aynı özellikte olan bir çok yerin imar planı yapılmasına İl Tarım Müdürlüğü izin vermiyor gerekçesi ile müsaade etmedi. Buna rağmen Çalışlar Mahallesinde kendisine yakın olan bir kişiye imar izni verdi ve meclisten geçti. Peki soruyorum, burası tarım arazisi değilmiydi? Buraya müsaade eden İl Tarım Müdürlüğü diğer yerlere hangi gerekçe ile müsaade etmedi, buraya hangi gerekçe ile müsaade etti. Bundan anlaşılıyor ki İl Tarım Müdürlüğünden müsaade yazısı alınmadı mı? alındı ise eski tarihli bir yazı ile mi işler halloldu. Şayet eski tarihli bir yazı ile halloldu ise 2019 yılında yeni yazı alınması gerekmiyor muydu? Aynı durumda olanlar var onlara niye yapmadınız, Bu konunun takipçisi olacağız. Ve siz dedinizki:”Bunlar cami yapımına karşı ,hastane yapımına karşı,sanayi yapmina karşı.” 1_Asla cami yapınca karşı olmadık ve olmayız insanları yazik kandırmayın..2_Hastane yapımında destek olduk. 3_Sanayi yapımında karşı değiliz , imar planindaki yerine yapılsın diye mücadele ettik ve yeni değiştirdiğiniz yere olmasın Eflani’nin içi dedik .Lütfen insanlara doğru söyleyin..Hastanede çok güzel oldu.Cami de güzel oldu.Ama sanayinin yeri değişmeden yapılırsa oda iyi lütfen doğru anlatın..
Gelelim Eflaniye:
Siz başkan olduğunuz zaman ne vardı, şimdi ne var?
Eflani yi CHP mi yönetiyor İktidar Partisi mi yönetiyor?
Adliye nerede? Cezaevi nerede? Başkent Elektrik abone Merkezi Nerede? Türk Telekom nerede? Terminal nerede ?.Pazar yerinin üstü niye kapı değil ?Otopark niye yok? . Lafa değil, İcraata bak. Jeepten in ve halkın içinde ol, sorunlara laf getirip götürenlerden değil, birinci kaynaktan canlı canlı şahit ol. Yapılan her bayramlaşma proğramında aynı şeyleri defalarca göstermenize rağmen iki buçuk aydır en önemli şey olan içme suyu bulanık akıyor. Evlerde arıtma kullanıyor vatandaşlar yirmi günde 3 filitre değiştirmek zorunda kalınıyor. Halk geliyor muhalefet ilçe başkanı olarak bize söylüyor. Yetkili birimlere sorunu iletmemize rağmen düzelmedi. Muhalefet partisi İlçe Başkanı olarak benim görevim halkın sorunlarını dile getirmek, iktidar partisi olarak sizin göreviniz icraat yapmak. Eleştirenleri tokmak laflarla vurmak değil. Kötü sözler sahibine aittir.Argo kelimeler .Bir Belediye Başkanına yakışmaz.
Facebooktan Başkan bir şey paylaştığı zaman hiç üzerine farz olmayan kişiler sırf size yaranmak için olsun diye orda bizi karalayıcı yorumlar yapıyor. Bu kişiler Eflanili olmalarına rağmen buranın havasını solumayan, belediye ile uzaktan yakından alakası olmayan hariçten gazel okuyan kişiler. .
Eskiler derki ” Kişiliğini makamlardan alanlar, makam süresi bitince kişiliksiz kalırlar.”
CHP EFLANİ İLÇE BAŞKANI
AHMET AYTAÇ

https://www.facebook.com/ahmet.aytac.31105674/posts/2600162580235564

Daha önceki açıklamaları okumak için;
Ertuğrul Açıkladı, Aytaç’tan Cevap Gecikmedi
Aytaç; “Eflani Sanayi Sitesinin Yeri Yanlış”

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir