İbrahim Ertuğrul, 3 Dönem Kuralına Takılıyor mu?

2019 yerel seçimleri ülke gündeminde yer aldığı gibi yerel gündemlerde de başı çekiyor.
Son 3 dönemdir Eflani Belediye Başkanlığını yürüten İbrahim Ertuğrul’un yeniden adaylığı hususunda henüz net bir haber ortaya çıkmadı.

Adalet ve Kalkınma Partisinin tüzüğünde yer alan 3 dönem kuralı her seçim öncesi istikrarlı milletvekilleri ve belediye başkanlarının yeniden adaylıkları hususunda akıllarda soru işareti bırakıyor. Parti yetkililerince her seçim öncesi 3 dönem kuralının uygulanacağının üstüne basılsa da bazı tavizlerinden olabileceği yönünde beyanatlarda veriliyor.

Son 3 dönemdir Eflani Belediye Başkanı olan İbrahim Ertuğrul’un 2004 yerel seçimlerinde Saadet Partisinden seçilerek belediye başkanı olduğu düşünülürse İbrahim Ertuğrul 3 dönem kuralına takılmıyor.
2004 Yılında Saadet Partisi’nden Belediye Başkanı seçilen Ertuğrul, 2008 Yılında Ak Parti’ye geçmişti. 2009 ve 2014 yıllarındaki yerel seçimlerde tekrar Ak Parti’den aday olarak seçimleri kazanmıştı.

3 Dönemde Eflani’de pek çok gelişmeye imza atan İbrahim Ertuğrul, İstanbul Eflanililer Derneğinin Genel Kurulunda görev verilmesi halinde yeniden adaylığa hazır olduğunun sinyalini vermişti. (Detaylar için Bakınız)


Ak Parti 2019 Mahalli İdareler Seçimleri Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvuruları, 16 Kasım Cuma günü sona erdi.
Eflani ilçemizden 1 aday adayı başvurusu alındı. Mevcut belediye başkanlarının aday adaylığı başvurusu yapmalarına gerek yok. Eflani’de tek aday adayı Abdullah Özcan oldu. (Detaylar İçin Bakınız)

Ak Parti Karabük İl ve İlçelerinde aday adayı sayısı ise şöyle:

Merkez 11
Eflani 1
Eskipazar 4
Safranbolu 11
Ovacık 7
Yenice 9
Yortan 3

Karabük’te toplamda 46 isim Belediye Başkanlığı adaylığı için başvuruda bulundu. Başvuruların bitmesinin ardından ise 18 Kasım’da tüm Türkiye’de 10:00 – 16:00 saatleri arasında internet üzerinden temayül yoklaması yapılacak.

Konu Hakkında Görüşünüzü Paylaşın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir