İbrahim Ertuğrul Eflani’de ki Gelişmeleri Anlattı

ibrahim-ertugrul

 

Ertuğrul habereflani.com‘a yaptığı açıklamada; “Güzel ülkemizin her köşesinde saymakla bitiremeyeceğimiz çalışmalar gelişmeler var. Ülke genelinde ki olumlu her gelişmeden ilçe olarak bizde payımıza düşeni alıyoruz. Üç yıl önce kurban bayramı gününde Eflani de bayramlaşma töreninde paylaştığımız projeler bu gün gerçek oldu. Kısaca bahsetmek gerekirse,

YÜKSEKOKUL HAYIRLI OLSUN

İlçemize Üniversite kazandırdık. Eflani Hayvansal Üretim ve Yönetim Meslek Yüksek Okulu tabelasını geçtiğimiz aylarda diktik. Yer tahsisi yapıldı çalışmalar hızla sürüyor. İnşallah önümüzdeki yıl eğitim ve öğretime başlayacak ve Eflâni’mizin kalkınmasına fayda sağlayacak. Buraya gelen öğrenciler Eflani’de yaşayacak buradan alışveriş yapacak esnafımıza katkı sağlayacak, Eflani’nin güzel tarihi yerlerini görüp anlatacaklar ve İlçe turizmine katkı sağlayacaklar.

YENİ CAMİİ VE KÜRE-İ HADİT CAMİ HİZMETE AÇILDI

Eflani’mizin girişine yapılan Camimizi Karabük Milletvekilimiz Mehmet Ali ŞAHİN, Osman Kahveci, Vali İzzettin Küçük, Karabük üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, İl Müftüsü Halil Bektaş, Kaymakamımız Tolga Özdemir, ilçe Protokolümüz ve çok değerli hemşerilerimizile birlikte açtık. Tarihi Küre-i Hadit Camimizin ise restorasyonu bitti. Aslına uygun olarak restore edilen Camimiz de ibadete yeniden açıldı.

FİFA STANDARTLARINDA HALI SAHAYI İLÇEMİZE KAZANDIRDIK

Eflanili gençlerimizin burada vakit geçirip spor yapabilecekleri bir alan yoktu. Bununda müjdesini 3 sene önce vermiştik ve şimdi gerçek oldu. Fifa standartlarında Sentetik Çim sahamız ve Halı sahamız ünlü Futbolcular Hakan Şükür ve Tanju Çolak’ın katılımı ile hizmete açıldı. Gençlerimiz ve Eflani’li hemşerilerimiz bu sahada hem sporlarını yapabilecekler, hemde günün stresinden bir nebze uzaklaşmış olacaklar.

ÖĞRETMEN EVİ DÜZENLENDİ

Eflani Öğretmen Evimiz gözden geçirilerek ilçemize kazandırıldı. Tamamıyla yeniden tefrişe edilerek hazırlanan Öğretmen Evimizde artık misafirlerimizi gönül rahatlığıyla ağırlayabileceğiz.

TARIM MÜDÜRLÜĞÜ YENİ YERİNDE

İlçe tarım müdürlüğümüzü Öğretmen evimizin yanı başında olan yeni yerine taşıdık. Eflani li hemşerilerimizin kolaylıkla ulaşabileceği müdürlüğümüzde, personelimiz hizmet vermeye devam ediyor

ÖĞRENCİ YEMEKHANEMİZ ARTIK DAHA GÜZEL

Taşımalı eğitime geçildikten sonra öğrencilerimiz için öğle yemeği verilmeye başlandı. Bu sisteme uygun olarak yemekhanemiz tekrardan düzenlenerek öğrencilerimiz için daha ferah ve kaliteli bir ortam haline getirildi.

İLÇE GİRİŞİMİZ ASFALTLANDI

Güzel ilçemizin girişi Eflanimize yakışır bir şekilde sıcak asfaltla kaplandı. Yol şerit çizgileri, trafik uyarı levhaları, ve yaya kaldırımlarının da yapılması ile Eflanimiz hak ettiği güzelliğe kavuştu.

KAPALI SPOR SALONUMUZ TAMAMLANDI

Yine gençlerimiz için olan projelerimizin başında gelen kapalı spor salonu inşaatı tamamlandı. Tüm ekipmanları ile birlikte bitirilen Kapalı Spor salonumuz gençlerimiz ile buluşacağı günü bekliyor. İnşallah önümüzdeki günlerde spor salonumuzu da hizmete açacağız.

İLÇE ENTEGRE DEVLET HASTAHANESİ TAMAMLANIYOR

Eflanimizin en büyük eksiklerinden biri olan Devlet hastanemizin yapımı tamamlanmak üzere, inşallah yılbaşına kadar bitirerek hizmete açıp. Eflanili hemşerilerimizin tedavilerini burada yapacağız.

KASTAMONUYA BAĞLATI YOLUMUZ BİTMEK ÜZERE

Eflanimizin diğer tarafında kalan Kastamonu ilimizin Pınarbaşı ve Azdavay kesişim yolu yapılan çalışmalarla asfaltlanmaya başladı inşallah en kısa sürede bu yolu da bitirerek hizmete sunacağız. Eflani Daday yolu nun da ihalesi yapıldı. Yakında orada da çalışmalar başlayacak.

MİLYON DOLARLIK YATIRIMLAR EFLANİ’DE

Eflanimizin kalkınmasına katkı sağlayan aynı zamanda Eflani’deki göçü durduracak olan yatırımlar Artık iyice gün yüzüne çıkmaya başladı Berce tesisleri Eflanimiz deki tarlaları kiralayarak ekim yaptı. Aynı zamanda süt hayvanı yetiştiriciliği yaparak da birçok hemşerimize istihdam sağladı. Tarım Bakanımız Mehdi Eker’in katılımları ile geçtiğimiz günlerde açılışını gerçekleştirdik.

Berce Eflani Tarım İşletmeleri
Berce Eflani Tarım İşletmeleri

EFLANİ DOĞALGAZA KAVUŞACAK

Bir diğer milyon dolarlık yatırım da Şişecam dan geldi. Paşabahçe Şişecam firması İlçemizde üretim için tesislerini yapmaya başladı. Şu an bitime yaklaştı. Burası da Eflanili hemşerilerimize ciddi iş imkanı sağlayacak. Şu an bu fabrika tam kapasite ile çalıştığında günlük 35 ton gaz tüketiyor. Buda her gün 1,5 tanker gaz demek. Bunun için Kargaz (Karabük Doğalgaz Dağıtım)’a başvurduk. Fabrikaya doğalgazı getirecekler. Fabrika ile İlçe Merkezimi 10 Km mesafede, inşallah ordan da ilçemize doğalgazı getirmeyi planlıyoruz. Önümüzdeki günlerde bunun çalışmalarını da yapacağız.

SOSYAL TESİSİMİZ EFLANİ’MİZE DEĞER KATACAK

Eflanimizde en büyük eksikliklerden biride sosyal tesislerdi. İnşaatımız devam ediyor. İnşallah en kısa sürede burası da tamamlanarak hizmete girecek. 70 yataklı olacak bu tesisimiz İlçemizde ki eksikliği de kapatmış olacak.

ATIK SU ARITMA TESİSİMİZİN KABA İNŞAATI BİTTİ

Artık Eflanideki derelerimiz tertemiz akacak. Atık su Arıtma tesisimizin kaba inşaatını bitirdik. Mahallelerimizde altyapı çalışmaları sürüyor. İnşallah bu tesisle atık sularımızı arıtarak saha temiz bir Eflani’ye kavuşmuş olacağız. Eflani Belediyesi olarak kıt kaynaklar, kısıtlı personel ve ağır iklim şartlarına rağmen boyumuzu aşan icraatlar ve yatırımları başarı ile gerçekleştiriyoruz. Şu an devam eden bazı yatırımları kısaca özetlemek gerekirse; Yol, enerji hattı ve ana kollöktör hattı inşaatlarımızı yoğun bir şekilde devam ediyor. Çalışlar, Kayadibi Mah. Şadırvan ve Tuvaletlerini, Ediller Mahallemizin Çeşmesini yaptık, Tabaklar Mahallemize Kültür Merkezi İnşaatına başladık, Tarihi Taşhan Canlanıyor projesi kapsamında Taşhan Resterasyonu devam ediyor. Parke Yol çalışmalarımız devam ediyor.

Bu anlattığımız çalışmalar son 2-3 yıllık çalışmalarımız geriye dönük son 10 yılda yaptıklarımızı da ileriki günlerde detaylı olarak paylaşacağız. Bizlere güvenen hemşerilerimizin güvenini boşa çıkarmamak için, kısacası Eflani için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Buradan sizlerin vasıtası ile Eflanili hemşerilerimize selam eder, dualarını beklerim.” Dedi.

Haber ve Bütün Fotoğraflar İçin;

http://habereflani.com/haber-1458-ertugrul-eflaniyi-anlatti.html

Facebook Hesabınızla Yorum Yapın

Eflani Haber Bilgi Portalı

Sözde Değil, Gerçek Bir Eflani Sevdalısı...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir